весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/28/prokuratura_vijavila_fiktivne_pidpriyemstvo.htm
Прокуратура виявила фіктивне підприємство. Прокуратура Кіровоградської області, здійснюючи представництво інтересів держави, вступила у розгляд господарським судом області справи про банкрутство приватного підприємства, яке використовувалося для прикриття незаконної діяльності суб'єктів, що ухилялися від сплати податків. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Прокурорською перевіркою встановлено, що вказане підприємство створено фіктивно, без наміру здійснювати фінансово-господарську діяльність. Воднораз, через його банківські рахунки, які використовувалися в незаконних схемах мінімізації податкових зобов'язань, було переведено в готівку понад 45 млн. грн. безготівкових коштів. Податковою міліцією відносно засновника вказаного підприємства порушено кримінальну справу за ознаками фіктивного підприємництва, а стосовно його контрагентів – за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Однак, маючи намір приховати злочинні сліди своєї діяльності, підприємство ініціювало самоліквідацію через спрощену процедуру банкрутства.

За поданням прокуратури області у зв'язку з нововиявленими обставинами постанову суду про визнання вказаного підприємства банкрутом переглянуто та скасовано.

Як повідомила начальник відділу представництва інтересів громадян і держави у судах прокуратури області Ольга Черниш припинення ліквідаційної процедури надало змогу органам податкової служби перевірити діяльність цього підприємства, виявити приховані джерела походження коштів, які проходили по його рахунках, ініціювати питання про визнання недійсними проведених ним господарських операцій та донарахування податкових зобов'язань його контрагентам.