весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 21 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/21/sogodni_u_sviti_vidznachayut_mizhnarodnii.htm
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день миру! Сьогодні в усьому світі відзначають Міжнародний день миру, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1981 році, - повідомляє consumers.unian.net.

Як повідомили УНІАН в Інформаційному відділі Представництва ООН в Україні, цього року Генеральний секретар ООН Пан Гі МУН звернувся до урядів та людей всього світу з проханням вирішити надзвичайно серйозну проблему ядерного роззброєння та нерозповсюдження зброї.

9 вересня під час виступу на 62-й міжнародній конференції неурядових організацій в Мексиці Пан гі МУН висловив занепокоєння великими запасами ядерної зброї у багатьох країнах.

"У світі накопичено близько 20 тисяч ядерних боєзарядів, які можуть бути приведені в дію. Навіть якщо ядерна зброя не використовується, вона все одно створює величезні ризики. Адже в будь-який момент може статися нещасний випадок. Але найсерйозніша небезпека полягає в тому, що зброя може потрапити до рук терористів", - сказав Пан Гі МУН.

"Сьогодні сукупні витрати на озброєння усіх держав планети перевищують 1 трильйон доларів на рік, - зазначив Генсек ООН.

ПАН Гі Мін вважає, що ці величезні кошти повинні витрачатися не на війну, а на вирішення соціальних проблем у світі, в першу чергу, на боротьбу з бідністю, підвищення рівня охорони здоров`я та освіти.

"Десятки мільйонів жителів планети голодують, маючи на день не більше долара на їжу, у той час як військові витрати у світі становлять 200 доларів на людину", - додав генсек ООН.

Він закликав людей в усьому світі зробити свій внесок в забезпечення миру.