весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/18/viktor_janukovich_obicjaye_povernutisja.htm
Віктор Янукович обіцяє повернутися до виконання програми «Уран»! Програма «Уран», яка передбачає, зокрема, компенсації мешканцям Кіровоградщини, буде виконуватися. Про це заявив лідер Партії регіонів Віктор Янукович, відповідаючи на питання журналістів у Кіровограді 16 вересня.

Відповідаючи на запитання, що буде робити лідер «регіоналів», коли прийде до влади, для вирішення екологічних проблем Кіровоградщини з її родовищами уранової руди, Віктор Янукович зазначив:

- Безумовно, ми повернемося до виконання програми «Уран», і вона обов'язково передбачатиме компенсації мешканцям Кіровоградщини. Це єдине місце в Україні, яке знаходиться в найскладніших екологічних умовах.

Коли ми розробляли цю програму, то передбачали, що будемо йти поступово шляхом покращення умов для життя людей в цьому регіоні. Ця програма, крім іншого, передбачала розробку і прийняття спеціального закону про надання Кіровограду спеціального статусу. Це, безумовно, давало б можливість збільшувати видатки на утримання медицини, на посилення медичної допомоги людям, що працюють на підприємствах, які добувають уран. І я вважаю, що це наш обов'язок – зробити все, щоб якомога скоріше повернутися до цієї програми.

Справка: програма «Уран», що передбачала, зокрема, надання спеціального статусу Кіровограду, збільшення видатків на охорону здоров'я та компенсації мешканцям територій з таким статусом, була прийнята урядом Януковича у 2004, але після зміни влади в Україні її виконання було припинено.