весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/18/ukrayinci_hochut_zminiti_konstituciyu.htm
Українці хочуть змінити Конституцію! Більшість громадян України вважають за необхідне внести зміни Конституції до виборів, - інформує "Українська правда".

Такі результати опитування Національного інституту стратегічних досліджень, проведеного 8-12 вересня 2009 року.

"Майже 2 / 3 респондентів висловилися за внесення змін до Конституції України", - розповів директор інституту Юрій Рубан про результати опитування.

Згідно з результатами опитування, 62,7% опитаних висловилися за необхідність внесення змін до Конституції, 14,7% вважають, що цього робити не варто і 22,6% не змогли відповісти.

Відповідно до опитування, тільки 9,9% українців добре знайомі з проектом нової Конституції, яку запропонував президент.

43,1% чули про існування такого проекту, але не знайомі з його текстом, 34,7% респондентів відповіли, що їм нічого не відомо про проект нової Конституції, 12,3% зазначили, що їх не цікавить це питання.

Крім того, 61,6% респондентів вважають, що зміни до Основного закону необхідно внести до президентських виборів, щоб громадяни знали повноваження майбутнього президента.

17,8% вважають, що такої необхідності немає, 20,6% не змогли відповісти на це запитання.

Разом з тим, відповідно до опитування підтримали б на всеукраїнському референдумі запропонований президентом Віктором Ющенком проект нової конституції 16,5% громадян України.

35,1% опитаних не підтримали б цей проект і 48,4% не змогли відповісти на це запитання.

Також відповідно до дослідження 40% респондентів підтримують президентсько-парламентську форму правління, 27,2% підтримують президентську форму правління і тільки 9,8% громадян є прихильниками парламентської форми правління.

23% не змогли відповісти на це питання.

У ході дослідження було опитано 2 тис. респондентів у всіх регіонах України, в тому числі в Криму та Києві. Похибка вибірки становить 2,2%.