весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/17/janukovich_vlada_znishuye_vitchiznjane.htm
Янукович: Влада знищує вітчизняне сільгоспмашинобудування.
Дії українського уряду спрямовані на знищення вітчизняного сільгоспмашинобудування, - вважає лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Про це він заявив під час брифінгу у Кіровограді після відвідування заводів «Червона зірка» та «Гідросила», повідомляє прес-служба Кіровоградської обласної організації ПР.

Зокрема, коментуючи стан справ у галузі, Віктор Янукович зазначив:

«Стан справ у сільському машинобудуванні сьогодні жахливий. Я щойно був на підприємстві «Червона Зірка». Падіння виробництва на ньому складає 89%. Тобто виробництво складає 11% від рівня минулого року. Чому так сталося? Тому що владою нівельовано закон про машинобудування. Сьогодні сільгоспвиробники не мають коштів для того, щоб купувати сільськогосподарську техніку. Агролізинг практично не працює»

Сьогодні держава, як вважає лідер опозиції, не тільки не забезпечує виконання закону, який повинен працювати на розвиток сільгоспмашинобудування, а й обкладає машинобудівників, які отримують необхідні комплектуючі за кордоном, додатковими податками.

«На імпорт комплектуючих накладено мито в 10%. До того ж йде затримка поставок цих комплектуючих, що також негативно впливає на виробництво. ПДВ ж, якщо і повертається, то в дуже маленьких обсягах – до 20%. Тобто державна політика зараз спрямована на знищення вітчизняного сільгоспмашинобудування. Трудові колективи підприємств цієї галузі намагаються виживати всупереч діям влади за рахунок власних сил та власного менеджменту. За таких умов перспектив для розвитку підприємств сільського машинобудування в Україні, звісно, немає», - вважає Віктор Янукович.