весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/16/na_kirovogradshini_vipalyuyut_sternyu.htm
На Кіровоградщині випалюють стерню. Як свідчать перевірки, проведені фахівцями Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області, небажаною традицією в області стало випалювати стерню на полях без відповідного дозволу після збирання врожаю. Такі факти було виявлено на території Кіровоградського, Долинського, Новоукраїнського, Новгородківського, Олександрійського, Олександрівського, Знам'янського, Світловодського, Компаніївського, Добровеличківського, Устинівського та Маловисківського районів.

До адміністративної відповідальності притягнуто 21 посадову особу та громадян на загальну суму штрафів 6,494 тис грн. І це ще не остаточні дані так як на даний час, перевірки тривають.

Слід зазначити, що випалюванням стерні людина наносить шкоду і собі і природі. Так, при випалювані стерні на полях - вогонь знищує поверхневий родючий шар ґрунту, значна шкода наноситься розташованим поряд лісосмугам та нерідко випалювання стерні є причиною лісових пожеж. Також, разом із димом у атмосферне повітря потрапляють небезпечні речовини, а це шкідливо впливає на здоров'я людей.