весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/16/aukcion_nebachenoyi_shedrosti_kirovogradskih.htm
Аукціон небаченої щедрості кіровоградських комунальників. арний господар потрібен не лише окремо взятій оселі, але й вулиці чи, наприклад, цілому місту. Ця аксіома доведена вже не одним поколінням. І на жаль, доводиться констатувати, що не всім щастить з сильною рукою керівника. Так, нещодавно фахівцями Кіровоградського ОКРВ було перевірено «господаря» шляхів міста Кіровограда – Кіровоградське комунальне підприємство по утриманню шляхів. Ця перевірка підтвердила, що безгосподарність в лавах комунальників росте і буйно квітне…

Кіровоградське комунальне підприємство по утриманню шляхів було створене для того, щоб опікуватись поточним уриманням вулиць міста, ремонтом асфальтно-бетонного покриття та наданням автопослуг. Натомість, як виявили ревізори, діяльність цього КП в основному звелась до підписання різноманітних договорів – повідомляє Прес-служба облКРУ.

Справа в тому, що дане комунальне підприємство стало переможцем тендеру, що проводив Департамент ЖКГ міськради, на виконання робіт по поточному ремонту внутрішньодворових доріг та виконання робіт по влаштуванню поліпшеного покриття. Здавалося б, перемогли в тендері - працюйте собі й людям на користь, але ж ні… КП підписало договір субпідряду з приватною фірмою без згоди і відома свого замовника і отримало за ремонтні роботи на дорогах аж…18 тисяч гривень, тобто свої 0,5%, а понад 3,5 мільйони пішло до приватної кишені. Іншій фірмі КП віддало контрактів на майже 600 тисяч гривень, заробивши при цьому неймовірну суму - аж … 3 тисячі гривень.

При цьому власної техніки у субпідрядників не було, тож до виконання ремонту залучалась техніка різних підприємств, в тому числі й самого КП по утриманню шляхів. Тобто, віддали своє замовлення, надали свою ж техніку, а отримали копійки за генпідряд. До того ж, розраховуватись з комунальниками приватні фірми не поспішали, накопичивши борги за надані автопослуги на суму майже 55 тисяч гривень.

Навіщо потрібне комунальне підприємство, яке лише збагачує приватний бізнес – питання скоріше риторичне, аніж реальне. Адже, якщо зірки запалюють – це комусь потрібно…

Як не дивно, на цьому «благодійна» діяльність підприємства не скінчилась. Ревізори виявили факт передачі у 2008 році в оренду КП «Кіровоград-Універсал 2005» 11 сміттєвозів за … 1 гривню на місяць. В свою чергу шляховики взяли в оренду у КП «Кіровоград-Універсал 2005» спеціальну вакуумно-прибиральну машину із розміром орендної плати 980 грн. на місяць. Чому така взаємно-невигідна цінова політика комунальників не стурбувала Департамент ЖКГ? Певно тому, що саме його внутрішні накази, дозволили діяти всупереч чинному законодавству і розв'язали руки комунальним підприємствам для самостійного нічим необґрунтованого встановлення орендної плати. Внаслідок таких недалекоглядних дій Комунальне підприємство по утриманню шляхів за надання в оренду автомобілів недоотримало понад 142 тисяч гривень.

Після такого «успішного» господарювання даного комунального підприємства твердження про те, що комунальне майно – це майно громади, стає дуже примарним. Адже від подібних дій, громада ніяких вигод не отримує.