весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/15/128_pidpriyemstv_kirovogradshini_postavljali.htm
128 підприємств Кіровоградщини поставляли свою продукцію на експорт! Обсяги експорту товарів у січні–липні 2009р. становили 125 млн.дол.США, імпорту – понад 83 млн.дол. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами збереглося позитивним, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Експорт товарів здійснювався до 64 країн світу, при цьому до країн СНД експортовано 54% загального обсягу експорту, у тому числі до Російської Федерації – 25%. Водночас до країн ЄС поставлено понад 30% експортованих товарів.

На експорт поставляли свою продукцію 128 підприємств області. У товарній структурі експорту переважали машини, обладнання та механізми (38% загального обсягу експорту). Жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти рослинного походження, вироби з каменю, гіпсу, цементу, кераміки, скла, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, готові харчові продукти займали майже половину всіх експортних поставок.
У січні–липні 2009р. до області надходили товари з 52 країн-партнерів, при цьому з країн СНД – 24% усіх товарів. Найбільші імпортні надходження спостерігалися з Німеччини, Білорусі та Малайзії.

На машини, обладнання та механізми припадало понад 25% імпортних надходжень, жири та олії тваринного або рослинного походження – 17%, готові харчові продукти – понад 15%.

Найбільші обсяги зовнішньої торгівлі товарами припадали на міста Кіровоград, Світловодськ.