весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/13/pjata_kolona_kremlja_na_bilbordah.htm
"П'ята колона" Кремля на білбордах Кіровограда! Під час спілкування із журналістами у Незалежному громадському прес-центрі «Кіровоградський вибір - 2010» голова обласної організації ВО «Свобода» Олександр Ромащенко повідомив про заяву «П'ята колона» Кремля на білбордах Кіровограда», яку "Свобода" підготувала для громадськості.

Справа в тім, що кіровоградська обласна організація ВО «Свобода» звернулася до голови СБУ Валентина Наливайченка із заявою з приводу розміщення в Кіровограді білбордів колишнього народного депутата від СДПУ(о) Сергія Пересунька.

На білбордах зображено карту Російської імперії часів її розквіту (з територією Польщі включно), позначено міста Краків, Київ, Муром тощо, та написано слоган двома мовами «Окраино! Вспомни имя свое!» та «Вкрайна! Згадай ім'я своє!».

«Інакше, як знущанням над патріотичними почуттями українців і приниженням офіційної назви нашої держави Україна це не назвеш», — сказав Олександр Ромащенко.

«Наразі важко сказати, чи це просто втрата глузду, чи тупе відпрацювання грошей. За неофіційною інформацією, Сергій Пересунько був у Москві… Ми вимагаємо, щоб було порушено справу проти нього, як це сталося із білбордами Богословської в Севастополі», — зазначив його заступник Сергій Запорожан.

«Свободівці» у своєму зверненні просять СБУ провести дослідчу перевірку та при встановленні відповідного факту спрямувати до Генпрокуратури матеріали стосовно провокаційних і образливих для українців і держави закликів та графічних зображень у рамках 110 ст. Кримінального кодексу.