весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/11/na_kirovogradshini_obgovorili_proekt.htm
На Кіровоградщині обговорили проект нової редакції Конституції. 10 вересні в Кіровоградській обласній державній адміністрації відбулася нарада по обговоренню головних завдань проекту нової редакції Конституції, ініційованої Президентом України Віктором Ющенком, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

До участі в нараді були запрошені голови районних державних адміністрацій, керівники підрозділів з питань внутрішньої політики райдержадміністрацій, редактори районних комунальних засобів інформації.

Відкриваючи нараду, перший заступник голови облдержадміністрації Світлана Негода зазначила, що Президент України усвідомив помилки, зроблені у 2004 році, коли Верховною Радою у швидкісному режимі без обговорення в суспільстві були внесені кардинальні зміни до Конституції України, що мали на меті перерозподілити повноваження органів влади у державі. Однак, на жаль, досвід п'яти минулих років засвідчив, що такі різкі демократичні процеси в нашій країні себе не виправдали. Конституційні зміни призвели радше до розбалансованості влади в державі і, як наслідок, – навіть до певного протистояння між різними гілками влади.

Тому проект Конституції, запропонований Віктором Ющенком, недарма має назву Народна Конституція, оскільки Президент України справді хоче почути голос народу, думку кожного небайдужого громадянина. Не чиновники і навіть не парламентарі мають вирішувати долю держави, її майбутнє, це мають зробити люди, які живуть у цій державі.

Світлана Негода підкреслила, що для якнайширшого обговорення нової редакції Конституції у містах і районах слід залучати до такого обговорення науковців, правників, представників різних політичних партій, громадських організацій і, безумовно, жителів цих територій, незалежно від того, яких політичних поглядів вони притримуються. Тобто, для того щоб почути думку народу, за словами Світлани Негоди, має бути розгорнута дискусія, але дискусія ця повинна бути конструктивною.

На тому, що запропоноване Президентом обговорення в жодному разі не повинно носити характер «одобрямса», акцентувала увагу заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Тетяна Дмитренко. Думка людини, за її словами, має бути почута такою, як вона є. Тобто майбутнє обговорення – це свого роду соціологічне дослідження щодо того, як ставляться жителі держави до запропонованих змін в Конституції України. Аби це дослідження, образно кажучи, мало якнайменшу похибку, слід залучити до обговорення та висловлення пропозицій якнайбільше громадян.
Але справа не суто в кількісному показнику.

– Ми повинні побудувати роботу так, – зазначила Тетяна Дмитренко, – щоб люди зрозуміли і усвідомили, що вони рівноправні, гідні, повноцінні члени громадянського суспільства. Щоб вони відчули, що їхньою думкою цікавляться, що їхня думка важлива для суспільства і що суспільство хоче їх почути.

Одним з найважливіших моментів нової редакції Конституції України перший заступник голови облдержадміністрації Світлана Негода назвала розширення представництва регіонів у вищому законодавчому органі держави. Нині у Верховній Раді немає жодного депутата, який вважає себе представником від Кіровоградщини, котрий мав би істинну місцеву «прописку». Всі вони базуються у столиці. А відстоювати інтереси території мають ті, хто тут живе, чий голос буде справді голосом Кіровоградщини у парламенті.

– Це суттєвий момент, – зазначила Світлана Негода, – і дуже позитивна зміна.

Перший заступник голови облдержадміністрації повідомила, що обговорення проекту Конституції Президента України Віктора Ющенка триватиме до 1 грудня, на опрацювання всіх висловлених жителями області пропозицій надається два тижні і до 15 грудня пакет таких пропозицій має бути направлений до Києва.