весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 11 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/11/bilshe_50ti_milioniv_zaborguvali.htm
Більше 50-ти мільйонів заборгували підприємства Кіровоградщини людям! Вчора перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Світлана Негода провела чергове засідання обласної комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

Під час засідання було проаналізовано ситуацію з виплатою заробітної плати на підприємствах-боржниках міст Кіровограда та Олександрії, Кіровоградського та Новгородківського районів.

За словами начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галини Пастух, на сьогодні підприємства Кіровоградщини заборгували своїм працівникам близько 50 мільйонів гривень, з яких 37 млн. грн. – борг на економічно активних підприємствах.

Зокрема станом на 1 серпня загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста Олександрії становила більше 24 млн. грн. і зросла порівняно з попереднім місяцем майже на 1 млн. грн. Левова частка цього боргу рахується за вугільними підприємствами (88% від загальної суми заборгованості), серед яких Олександрійська філія ЗАТ «Енерговугілля» та ДП «Бурвугілля». Найближчим часом проблема останнього підприємства має вирішитись, адже на погашення боргів ДП «Бурвугілля» з держбюджету в область вже надійшли кошти у сумі 1 млн. 660 тис. грн. Продовжують нарощувати борги з виплати заробітної плати ВАТ «Віра-Сервіс» та ТОВ «Науково-виробнича проектно-технологічна фірма «Кран».
Роботодавці-боржники міста Кіровограда завинили перед своїми працівниками більше 9 мільйонів гривень. У їх числі – ПП «Серж-Контур», ЗАТ «Кіровоград», Кредитна спілка «Україна-Центр», ТОВ «АПС-Центр», КП «Кіровоградоблпаливо», КП «Теплоенергетик», ВАТ «Кіровоградський кар'єр», обласна організація «Народний Союз «Наша Україна» та ДП Кіровоградська торгівельно-побутова фірма «Зірка», ВАТ «Червона Зірка».

Протягом липня поточного року відбулося нарощення боргу із заробітної плати на КП «Енерговодоканал» (Маловисківський район), ЗАТ «ПММ-Комплект» та ЗАТ «Кіровоградасфальтобетон» (Кіровоградський район).
По найбільш проблемних підприємствах, які тривалий час не зменшують заборгованості із заробітної плати чи навіть нарощують її, і, крім того, мають борги по інших обов'язкових податках та платежах, Світлана Негода звернулася до присутнього на засіданні комісії представника прокуратури області з проханням провести на таких підприємствах ретельні перевірки і вжити щодо їх керівників відповідні заходи, передбачені чинним законодавством.