весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/10/zrostannja_obsjagiv_silgospvirobnictva.htm
Зростання обсягів сільгоспвиробництва уповільнилось. Зростання обсягів сільськогосподарського виробництва за підсумками січня-серпня 2009 сповільнилося до 0,4% у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року, тоді як всі попередні місяці зростання в секторі прискорювався і за підсумками січня-липня досягло 3,8%.

Такі дані містяться у повідомленні Державного комітету статистики, - повідомляє "Економічна правда".

За його інформацією, за підсумками восьми місяців обсяг виробництва сільськогосподарських підприємств впав на 3,6%, тоді як за підсумками семи місяців його зростання становило 5,9%.

Дещо згладили ситуацію господарства населення, які збільшили обсяг виробництва за підсумками січня-серпня на 3,8%, що вище за показник січня-липня, який склав 1,8%.

Міністр економіки Богдан Данилишин пояснив серпневі показники надзвичайно високою порівняльною статистичною базою, нагадавши, що в січні-серпні-2008 зростання в АПК склало 21%, у тому числі в сільгосппідприємствах - 45,2%.

Як повідомлялося, галузеві експерти прогнозували спад в агросекторі у серпні у зв'язку з тим, що врожай зернових 2009 року істотно менший, аніж у 2008 році. За їх словами, цей фактор слабо відчувався у липні, оскільки збір урожаю цього року почався раніше.