весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/10/vkladi_kliyentiv_ukrprombanka.htm
Вклади клієнтів "Укрпромбанка" переведуть у "Родовід Банк". Кабмін вирішив не переводити внески клієнтів "Укрпромбанка" до "Ощадбанку". Кандидатом на частину цих коштів вважають націоналізований "Родовід Банк", - повідомляє tsn.ua.

"Родовід Банк" може отримати 1,3 млн гривень внесків
Кабінет міністрів відмовився від ідеї перевести 7 млрд грн внесків фізичних осіб з "Укрпромбанка" в "Ощадбанк". Новим претендентом на 1,3 млн рахунків проблемної установи обраний "Родовід Банк".

В.о. міністра фінансів Ігор Уманський оголосив про те, що в ході робочої наради Мінфіну і Нацбанку 8 вересня був затверджений механізм перекладу активів і пасивів Укрпромбанка в один з держбанків.

"Йдеться про механізм повернення внесків фізичних осіб, - відзначив він.- Все повністю узгоджено з НБУ. Нам залишилося допрацювати два питання". Один з них - зміна тимчасового адміністратора. Урядовець не зміг сказати, чи буде потім ліквідований "Укрпромбанк".

Як вчинять з 1,205 млрд грн коштів юридичних осіб і 120 млн. дол. кредитів зовнішніх інвесторів установи - також невідомо.

У Нацбанку інформацію про домовленості спростовують. "Від рекапіталізації "Укрпромбанка" уряд остаточно відмовився, але поки ніякого іншого рішення не ухвалено. Нашу пропозицію переказати кошти фізичних осіб в "Ощадбанк" Кабмін відхилював, - повідомило високопоставлене джерело в НБУ.- Вони хочуть переказати кошти в "Родовід Банк", але ми не погоджуємося з цим, тому що там працює тимчасова адміністрація, і вони ще не розв'язали свої проблеми. Крім того, у них дуже мало відділень (94 – ред.). Якщо зараз в "Родовід Банк" перевести більше 7 млрд грн з "Укрпромбанка", то серед вкладників почнуться скандали, черги та істерики".

В "Укрпромбанку" не знають, кому передавати вкладників. "Ми готові до переказу коштів, питання тільки в тому, які активи будуть передані в приймаючий банк", - сказав один з менеджерів установи. "Ощадбанк" на зобов'язання "Укрпромбанка" вже не претендує. "Це рішення уряду, і ми його підтримуємо", - відзначив голова правління "Ощадбанка" Анатолій Гулей.

У "Родовід Банку" вважають, що у них не буде проблем з обслуговуванням внесків фізичних осіб "Укрпромбанка" на 7,347 млрд грн. "Ми виявили бажання, щоб до нас перевели ці внески, наш технічний потенціал дозволяє це зробити, - заявив голова правління Родовід Банку Сергій Щербіна. - Наша філіальна мережа була скорочена удвічі, але ми збираємося перевести на свій баланс 100 відділень "Укрпромбанка".

Високий інтерес уряду до "Родовід Банку" виник після його рекапіталізації державою на 2,808 млрд грн в обмін на 99,97% акцій установи.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вирішила виплачувати зарплату співробітникам Кабміну через "Родовід Банк" і пообіцяла відкрити в ньому депозит. Намір уряду перевести поточні і депозитні рахунки 1,3 млн. вкладників саме в "Родовід Банк" підтверджує те, що Кабмін звернувся до Нацбанку з проханням призначити тимчасовим адміністратором "Укрпромбанка" нинішнього заступника председателя правління "Родовід Банку" Андрія Кирієнко. Зараз установою керує урядовець НБУ Костянтин Раєвський.

Юристи, в свою чергу, говорять, що в уряду і центробанку мало часу на рішення проблеми вкладів "Укрпромбанку", оскільки в ньому вже більше місяця не діє мораторій на повернення внесків.