весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 вересня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/9/10/kirovogradka_vidibrala_u_pidopichnogo.htm
Кіровоградка відібрала у підопічного хлопчика житло. Прокурор міста Кіровограда порушив кримінальну справу за фактом злісного невиконання піклувальником обов'язків по догляду за особою, щодо якої встановлено піклування, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 166, ст.167 КК України) – повідомляє Прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Мешканка обласного центру дізнавшись, що дитині, яка залишилась без батьківського піклування залишено у спадок однокімнатну квартиру у м. Кіровограда, не будучи особою на яку покладено обов'язок піклування, одержала завдаток від гр. Ш. у сумі 1 тис. дол. США за продаж вказаної квартири.

Згодом жінка набула на підставі відповідного рішення органу опіки та піклування виконавчого комітету Кіровоградської міської ради права піклувальника та звернулася із заявою про надання дозволу на продаж квартири її підопічного. При цьому піклувальниця завірила службових осіб комітету про намір на придбання нового житла на ім'я підопічного, вказавши адресу нового житла.

Отримавши відповідний дозвіл жінка одержала від реалізації квартири дитини 17 800 тис. дол. США та достовірно знаючи про обов'язок забезпечення підопічного житлом при відчуженні належного підопічному майна, діючи умисно з корисливою метою з використанням права наданого їй піклуванням над неповнолітнім, квартиру хлопчику не придбала, оскільки квартира, яку вона вказала службовцям органу опіки, її власниками не продавалася, про що їй було відомо.

Кошти піклувальницею використано на власний розсуд. Слідство у справі завершено. Кримінальну справу для розгляду по суті направлено до Кіровського районного суду міста Кіровограда. Прокурором міста в інтересах дитини до суду заявлено позов щодо повернення належного дитині майна.

Це уже друга справа порушена та розслідувана прокуратурою міста Кіровограда за аналогічним фактом.