весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/7/she_raz_nagadati_pro_bezpeku_pid.htm
Ще раз нагадати про безпеку під час відпочинку – не зайве. 5-го серпня поблизу села Клинці Кіровоградського району працівниками центру пропаганди головного управління МНС в Кіровоградській області спільно з місцевим пожежно-рятувальним підрозділом було проведено акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Захід проводився на території наметового містечка, яке облаштували для дітей рятувальники з аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління - повідомляє Центр пропаганди ГУМНС України в Кіровоградській області.

Під час такого активного відпочинку на лоні природи важливо добре знати правила безпеки життєдіяльності та дотримуватися їх. Адже, коли людина знає як себе поводити у тій чи іншій надзвичайній ситуації, не панікує і добре орієнтується в найперших діях, вона завжди має шанс врятуватися. Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» в ігровій формі допомагає краще засвоїти елементарні правила безпеки та нагадує, як себе поводити в тій чи іншій екстремальній ситуації, тим більше, що в таборі наразі відпочивають і підлітки, що мають девіантну модель поведінки.

За сценарієм захід складався з двох частин: демонстрації рятувальної техніки та пізнавально-розважальної програми. Під час першої - головними дійовими особами були рятувальники чергового караулу 8-ї державної пожежної частини Кіровоградського району, а також бійці з аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління. Вони продемонстрували можливості спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів – САРМ-Л та АПД: гасили умовну пожежу, ліквідовували наслідки «ДТП», підіймали автомобіль за допомогою пневматичної подушки, розрізали металеві конструкції бензорізом та гідравлічними ножицями.

Дуже сподобалася дітям конкурсна програма, під час якої вони не тільки пригадали правила безпечної поведінки, а й показали свою спритність. Найбільше позитивних емоцій та активність юних відпочивальників викликав конкурс «боївка», під час якого діти змагалися в швидкості одягання бойового одягу рятувальників. Переможці отримали від працівників МНС заохочувальні подарунки, а самий активний та ерудований отримав у подарунок м'яча .

Весь час, поки тривала акція, молодь мала можливість не лише уважно послухати ведучу, але й переглянути сувенірну та друковану продукцію, яку розробляє головне управління МНС в області. Безперечно, такі заходи не лише вчать новому, розповідають про цікаве, але й допомагають нам усвідомити цінність життя, зрозуміти, що лихо, в першу чергу, підстерігає необачних.