весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/6/zarplati_na_kirovogradshini_rostut.htm
Зарплати на Кіровоградщині ростуть, але не всі їх отримують! Чергове засідання колегії головного управління праці та соціального захисту населення проходило досить бурно. В основному обговорювали не досягнення за перше півріччя нинішнього року, а недоліки та прорахунки, - повідомляє канал "Кіровоград".

Засідання колегії розпочала начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галина Пастух. Перше питання, яке вона розглянула, стосувалося заробітної плати. Як єдине джерело доходу найманих працівників, вона має виплачуватися своєчасно, а розмір її повинен бути не меншим мінімального в державі. Тобто, не нижче 625-ти гривень. Що ж маємо в реальності?

Хоч за темпами росту зарплати, Кіровоградщина посідає 8-ме місце в Україні, а середній розмір її у червні становив близько тисячі шістсот гривень, далеко не усі мешканці області отримують гідну оплату своєї праці. Галина Пастух назвала конкретні приклади порушення чинного законодавства.

Ситуація на ринку праці теж складна. Галина Пастух констатує, що рівень безробіття в області знизився. Та понад сорок тисяч чоловік усе ще залишаються не працевлаштованими. В області ліквідовується робочих місць набагато більше, ніж створюється нових. Галина Пастух зазначила, що саме під час виїзних прийомів, люди скаржаться на некомпетентність працівників органів виконавчої влади у сфері соціального захисту населення. То несвоєчасно виплачують державну допомогу, то вимагають купу зайвих довідок або зовсім відмовляють у допомозі. Не сумлінне виконання обов'язків Галина Пастух пов'язує із незнанням законодавства та байдужістю до людей, яким працівники сфери соціального захисту мають допомагати. А тому попросила керівників районних управлінь перевірити компетентність своїх фахівців на місцях.

Світлана Негода, яка була присутня на засіданні, спочатку подякувала присутнім за нелегку напружену працю. Та без але не обійшлося….