весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/6/lyudi_gotuyutsja_do_zimi_pochalasja.htm
Люди готуються до зими: почалася вирубка лісових насаджень! Фахівці Державної екологічної інспекції в Кіровоградській області постійно виявляють факти незаконного знесення зелених насаджень на території області. Як свідчать перевірки, особливо страждають полезахисні смуги та лісові насадження за межами населених пунктів, які залишаються без належного нагляду та охорони.

Так, при проведенні рейду-перевірки фахівцями інспекції було виявлено факт знесення шести дерев породи дуб на території Любомирської сільської ради Добровеличківського району двома мешканцями с. Олексіївка цього ж району, без спеціального дозволу (ордера). Дерева знаходилися у доброму стані.

Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу по 170 гривень кожному. Також, громадянам необхідно відшкодувати збитки, які завдані навколишньому природному середовищу унаслідок незаконного знесення зелених насаджень у розмірі 5 342,0 гривні. Але, кожному з нас треба розуміти, що штрафні санкції не відшкодують збитки які завдано навколишньому природному середовищу.

Слід зазначити, що самовільні незаконні рубки зелених насаджень насамперед пов'язані з відсутністю газифікації населених пунктів та відсутністю коштів у населення на придбання палива.

Зменшення кількості самовільних рубок в регіоні напряму пов'язано з вирішенням питання газифікації населених пунктів та підвищенням рівня життя населення.