весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/6/kirovogradshina_namolotila_drugii.htm
Кіровоградщина намолотила другий мільйон тон зерна! За інформацією головного управління агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА, з посівних площ, що розташовані на території Кіровоградської області вже зібрано другий мільйон тон зерна.

Як Інтернет видання «весь Кіровоград» інформував раніше, перший мільйон зернових культур на Кіровоградщині було зібрано станом на 21 липня. В основному це була пшениця шостого класу. Фахівці констатують, дощі збільшили врожайність, але погіршили якість зерна.

У цьому році озимі високі. Тому рясні дощі та вітри під час жнивної кампанії спричинили часткове вилягання посівів. Але хлібороби використали кожну погожу годину. І ось нарешті зібрано перший мільйон. Це трохи менше половини від того що планують зібрати у цьому році.

Лідери у збиранні врожаю західні райони області: Уль'яновський і Голованіський. Там звільнено більше сімдесяти відсотків площ. Більше половини врожаю у коморах хліборобів Гайворонського, Вільшанського та Бобринецького районів. На їх полях озимі раніше дозріли, опадів було значно менше, ніж на сході області, та й хлібороби не зволікали. Сьогодні у західних районах області пройшли дощі, прогнозують їх і на найближчі дні, тому темпи дещо уповільняться.

Державні кошти, які аграрії отримали у минулому році, як доплату за неврожай, у цьому році не повертатимуть у казну, як передбачалось раніше. Тому у аграріїв сьогодні лише одне завдання – зібрати і другий мільйон тонн зерна. Прийняти збіжжя вже готові сорок елеваторів області.