весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/5/pozhezhniki_ne_zadovoleni_zakladami.htm
Пожежники не задоволені закладами культури. Заклади культури Кіровоградщини питанням пожежної безпеки приділяють недостатньо уваги. Приписи на усунення порушень вимог пожежників виконуються лише на 51%. Про це сьогодні йшлося на засіданні обласної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, - повідомляє сайт КОДТРК.

Крім того, «на килим» викликали і представників тих районів, де з початку року зафіксовано найбільшу кількість травм.

У цьому році результатами перевірки закладів культури пожежники не задоволені. Дані говорять самі за себе – наголосив заступник начальника ГУ МНС України в області Ігор Парфьонов. Приміщення не забезпечені у повній мірі сертифікованими вогнегасниками. Їх потрібно придбати ще більше семи десятків. На 36-ти об'єктах не встановлено пристрої захисту від прямих попадань блискавки. А це 65% від необхідної їх кількості. Серед найбільш злісних порушників сьогодні назвали 4 райони: Устинівський, Новгородківський, Петрівський та Вільшанський. Представники цих територій в один голос заявили: «Немає коштів». Пожежники ж, у свою чергу, зазначають: виявили порушення, які не потребують грошових витрат.

Брак фінансування називає головною причиною цих недоліків і начальник управління культури і туризму ОДА Наталія Овчаренко. У структурі видатків закладів культури на виконання заходів пожежної безпеки припадає лише нуль цілих два десятих відсотка. На думку Наталії Овчаренко потрібно провести їх ревізію і визначити, які з них можна далі експлуатувати. Адже значна кількість закладів культури потребує капітального ремонту.

Що ж до рівня травматизму, то з початку року в області зафіксовано більше двадцяти двох тисяч травм. Це менше, ніж у минулому. Невтішні інші показники – кількість травм серед дітей у цьому році зросла на 10 % .

Світлана Негода звернула сьогодні увагу ще на одну проблему в області – хаотичне встановлення «лежачих поліцейських», що також сприяє аварійності на дорогах. У приклад навела місто Знам'янку, де цих пристрої хоч відбавляй біля приватних фірм, а ось біля закладів освіти бракує. З порушеннями вони встановлені і в Кіровограді. Це підтвердив і представник обласного ДАІ.