весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 5 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/5/banki_potrohu_povertayut_prihilnist.htm
Банки потроху повертають прихильність українців! Українці стали більш оптимістично оцінювати теперішню ситуацію як сприятливу для відкриття депозитів.

За інформацією "Економічної правди", про це свідчать результати регулярного дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб, яке здійснила компанія GfK Ukraine в другому кварталі 2009 року, повідомляє прес-служба компанії.

За результатами дослідження, банківські депозити та ощадні рахунки мають 8% населення України.

При цьому 86% користувачів депозитів зберігають кошти в національній валюті, що на 9% більше ніж у першому кварталі 2009 року. 53% користувачів депозитів планують продовжити користуватися цією банківською послугою.

Частка респондентів, які мають наміри оформити депозит не зменшилася та дорівнює 5,4%.

Одночасно українці стали активніше використовувати пластикові картки як альтернативний спосіб заощаджень.

Зросла частка активних користувачів картками (з 42,5% до 44,7%), та тих, хто планують заощаджувати на картках. Одночасно в другому кварталі 2009 року зменшилася частка тих, хто віддає перевагу заощадженню готівкою (на 2% до 33%).

Протягом квітня-червня 2009 року зменшилася частка користувачів кредитами: респонденти поступово виплачують свої кредити, для оформлення нових відсутня пропозиція.

Зокрема, спостерігається зменшення частки респондентів, які мають кредит на споживчі товари: з 9% до 7,7%. 2008 року частка таких користувачів була 10,9%.

Через скорочення пропозиції кредитів на ринку українці для здійснення великих покупок сподіваються на свої власні кошти.

У другому кварталі 2009 року збільшилася частка респондентів, які фінансують та мають намір фінансувати покупки зі своїх власних накопичень: користування - на 7%, до 58%, наміри - на 6%, до 55%. Кредит у банку чи іншій кредитній організації для здійснення покупки планують взяти 7% респондентів.