весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/31/kirovogradshina_eksportuye_tovar_do.htm
Кіровоградщина експортує товар до 61 країни світу. Обсяг експорту товарів у січні–червні 2009р. становив понад 109 млн.дол.США, імпорту – понад 66 млн.дол. Сальдо зовнішньої торгівлі товарами збереглося позитивним, - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Експорт товарів здійснювався до 61 країни світу, при цьому до країн СНД експортовано 52% загального обсягу експорту, у тому числі до Російської Федерації 24%. Водночас до країн ЄС поставлено понад 31% експортованих товарів.

На експорт поставляли свою продукцію 120 підприємств області. У товарній структурі експорту переважали машини, обладнання та механізми (38% загального обсягу експорту). Жири та олії тваринного або рослинного походження, продукти рослинного походження, вироби з каменю, гіпсу, цементу, кераміки, скла, продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, готові харчові продукти займали більшу половину всіх експортних поставок.
У січні–червні 2009р. до області надходили товари з 51 країни-партнера, при цьому з країн СНД – 24% усіх товарів. Найбільші імпортні надходження спостерігалися з Німеччини, Білорусі та Малайзії.

На машини, обладнання та механізми припадало понад 21% імпортних надходжень, жири та олії рослинного або тваринного походження – 19%, продукцію хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості – понад 14%.

Найбільші обсяги зовнішньої торгівлі товарами припадали на міста Кіровоград, Світловодськ.