весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/28/metaleva_zavisa_pered_kirovogradskim.htm
«Металева завіса» перед Кіровоградським міськвиконкомом скоро зникне. У Кіровограді продовжують готуватися до святкування 255-тиріччя від дня заснування міста. З 18 по 20 вересня влада обіцяє безліч цікавих і незабутніх заходів, ну і так зване «підняття таємничої металевої завіси» з площі перед міськвиконком, реконструкція якої вже вийшла на фінішну пряму. Але відкрити усі секрети влада поки що не поспішає – інформує Канал Кіровоград .

Площа перед міськвиконкомом вже майже готова. Нині, як то кажуть, здійснюють останні штрихи. Через кілька днів на площі вже з'явиться пам'ятник видатному міському голові Єлисаветграда Олександру Пашутіну. Ну а саме відкриття площі заплановане на День міста Кіровограда – 19 вересня.

2 метри 35 сантиметрів – саме таким, вилитий із бронзи у Львові, Олександр Пашутін постане перед кіровоградцями. Працювали над ним довго, але як каже архітектор Віталій Кривенко, не дарма. Разом зі своїм колегою, відомим українським скульптором Любомиром Яремчуком, усе що було задумане у проекті втілити в життя вдалося. Олександр Пашутін буде стояти біля свого крісла, таким чином, нібито звільняючи його для наступних поколінь.

Віддячили і меценатам, за кошти яких робився і пам'ятник і реконструкція площі перед міськвиконкомом. Деякі відомі прізвища кіровоградських бізнесменів, вже також встигли увіковічнити на постаменті. Незабаром з'являться й інші.

Загалом подивитися кіровоградцям і гостям міста буде на що. Окрім оновленого покриття площі гранітними плитами, нічного освітлення будівлі з колонами, найбільше уваги приділили клумбам. На зміну старим ялинам, прийшли нові, не менш гарні. До них також приєдналися туї та самшит. До офіційного відкриття обіцяють висадити і квіти.

Найцікавіше те, що усі роботи, крім проекту, проводилися виключно кіровоградськими спеціалістами. Як кажуть самі робітники, старалися на совість. Остаточну ж оцінку нехай вже ставлять кіровоградці.