весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/27/u_velikii_visci_vidbulis_bogatirski.htm
У Великій Висці відбулись Богатирські ігри. Напередодні дня незалежності в селі Велика Виска Маловисківського району, що на Кіровоградщині, відбулися змагання з Богатирських ігор. Протистояння між спортсменами-силачами проводяться тут щорічно, починаючи з 2003-го року, та саме нинішні стали символічними, оскільки були приурочені 255-й річниці створення Великої Виски.

Цього року проявити себе та поборотися за звання найсильнішого зголосилися 8 спортсменів. Серед атлетів чотири представляли село Суботці, зокрема майстер спорту з пауерліфтингу Роман Салій (91 кг), Олександр Кочергин (90 кг), Віталий Кулик (108 кг) та Роман Дарь'єв (78 кг). Два атлети місто Кіровоград – Борис Поліщук (120 кг) та Роман Кравець (126 кг), по представнику було від Гайворона - Юрій Бондаренко (140 кг) та села Плетений Ташлик – Юрій Дігтяр (115 кг).
Боротьба проходила в п'яти видах змагальної програми: 1) вправі «Супер-йок» або богатирському коромислі вагою 270 кг; 2) «Лог-ліфті» - богатирській колоді вагою 90 кг; 3) присіданні з вагою 120-150-180 кг; 4) «Прогулянці фермера» з вагою 100 кг на кожну руку; 5) «Колесі фермера» вагою 250 кг, знайомої нам як богатирська карусель.

Як відзначив головний суддя та організатор цього спортивного заходу Едуард Суржик: «Змагання з богатирського багатоборства дуже специфічний вид спорту: тут однієї лише фізичної сили недостатньо.

Робота з великими обтяженнями чергується зі вправами на витривалість та в русі, тому навіть високі досягнення спортсменів у важкій атлетиці та пауерліфтингу ще не гарантують успішних виступів у богатирському багатоборстві. Саме це твердження довели нинішні ігри: серед учасників вели боротьбу на рівних атлети з вагою від 78 кг до 140 кг. Та навіть, незважаючи на таку різницю у вазі, в окремих вправах найлегший атлет цих змагань Роман Дарь'єв демонстрував результати виші своїх більш масивних суперників.

Що стосується результатів, то після впертої боротьби перемогу святкував кіровоградський богатир Борис Поліщук, що набрав 36 балів. До слова, цей спортсмен перемагає на цих змаганнях другий рік поспіль. Слід за ним фінішував Олександр Кочергин, а третє місце дісталося Юрію Дігтярю – в минулому триразовому переможцю цих змагань.

Наостанок хочеться висловити побажання, що найближчим часом знайдуться спонсори, котрі забажають підтримати цей видовищний та силовий вид спорту, оскільки на даний момент в нашій області він існує лише на ентузіазмі декількох людей, які намагаються його розвивати власними силами, не маючи жодної фінансової підтримки.

Власне кажучи не існує навіть обласної федерації з богатирського багатоборства, хлопці ж, котрі намагаються його розвивати тренуються та виступають на саморобному обладнанні, кошти на придбання спортивного харчування їм доводиться також шукати у власній кишені. Відсутній календарний план змагань з цього виду спорту в нашій області, тому турніри проводяться хаотично, лише за наявності матеріальних можливостей. Успіхом є вже той факт, що ці змагання стали традиційними у Великій Висці.

Тут їх проведення підтримує місцеве керівництво села. В подальшому ж хід розвитку цього виду спорту в нашій області залежатиме від людей, що мають можливість фінансово його підтримувати. Для бажаючих відгукнутися пишіть: zenius@email.ua