весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/19/za_piv_roku_na_kirovogradshini_v.htm
За пів року на Кіровоградщині в експлуатацію прийнято більше 400 об'єктів. Про стан, тенденції та перспективи розвитку галузі будівництва, а також здійснення державного контролю у сфері будівництва в Кіровоградській області йшлося на прес-конференції начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації Вікторії Кулікової та заступника начальника інспекції з архітектурно-будівельного контролю в області Сергія Марченка, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На початку прес-конференції Вікторія Кулікова зазначила, що з початку 2009 року будівельна галузь на Кіровоградщині функціонує в умовах негативних тенденцій кінця 2008 року, які сформувалися під впливом світової кризи. Зокрема, у січні-червні 2009 року будівельники області виконали роботи на суму більше ніж на 122 мільйони гривень, що становить 48,5 % до відповідного періоду 2008 року. У звітному періоді в експлуатацію було прийнято більше 400 об'єктів. У зв'язку із відсутністю замовлень та фінансування обсяги будівництва найбільше були скорочені в Петрівському, Світловодському, Новоархангельському, Новомиргородському, Кіровоградському, Бобринецькому районах та містах Олександрії, Світловодську і Кіровограді. Взагалі не виконували будівельні роботи галузеві підприємства Знам'янського, Компаніївського, Новогородківського, Онуфріївського, Ульяновського та Устинівського районів. Натомість у Голованівському, Маловисківському, Добровеличківському, Вільшанському, Долинському та Новоукраїнському районі зуміли втримати показники.

Основним напрямком будівництва по області залишається житлове будівництво. Зокрема у 2008 році було введено в експлуатацію 128,5 тис. кв. м житла (1201 квартира). При цьому частка житла, введеного індивідуальними забудовниками у минулому році склала 80 % від загального обсягу. Разом з тим, існуючі темпи житлового будівництва недостатні для вирішення проблеми забезпечення житлом громадян, що потребують соціального захисту та державної підтримки. Низьким залишається показник залучення в житлове будівництво бюджетних коштів, що спрямовувалися за окремими соціальними програмами підтримки індивідуального житлового будівництва.

Заступника начальника інспекції з архітектурно-будівельного контролю в області Сергій Марченко детально зупинився на питанні здійснення державного контролю у сфері будівництва в області. Зо його словами, спеціалістами інспекції у 2008 році було проведено близько 1300 перевірок, з яких більше 600 позапланових. А у першому півріччі 2009 року цей показник сягнув відмітки 1780 перевірок. За їх підсумком у 2008 році за порушення архітектурно-будівельних робіт до Державного бюджету було стягнуто 50,3 тис. грн., а через рішення судів 23,7 тис. грн. У першому півріччі 2009 року спеціалісти інспекції направили до судів матеріали справ про стягнення штрафів із порушників на загальну суму більше 25,0 млн. грн. Сергій Марченко наголосив, що сьогодні є актуальним питання прийняття Будівельного кодексу, у якому детально передбачити всі аспекти правових відносин у будівельній галузі.