весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 19 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/19/v_ukrayinu_strimkimi_tempami_nablizhayetsja.htm
В Україну стрімкими темпами наближається сезон збирання грибів. Особливо посилено готуються до нього в лікарнях. Порівняно з минулими роками кількість отруєнь в області цьогоріч поменшала. Та все ж ще знаходяться такі збирачі, які свідомо наражають своє життя на небезпеку, - повідомляє канал "Кіровоград".

Олександр Агапєєв погоджується, випадків тяжких отруєнь і дійсно поменшало, що скоріш за все є результатом добре проведеної роботи серед населення. Та все ж таки лікарі розслаблятися поки що не поспішають.

На сьогодні, для людини найбільшою загрозою є бліда поганка, яка за малий проміжок часу здатна завдати в організмі складні ураження печінці та ниркам, а в результаті і всій нервовій системі. Вилікуватися ж від пагубної дії такого «небезпечного подарунка природи» майже не можливо. Тому і показник смертності при отруєнні блідою поганкою складає 50-60%.

Що ж змушує людину все одно вживати гриби? Відповідей на це питання декілька. Перша з них стосується міфів, які вже не перший рік побутують серед населення, про нібито величезну користь від грибів. Та як констатують фахівці – кількість вітамінів у грибах дуже мала. Окрім усього, організм від їхнього вживання у будь-якому випадку тільки постраждає.

Розвіюють лікарі і ще одну хибну думку про те, що алкоголь нібито здатен знизити токсичність грибів. І якщо вживати разом і те і інше – проблем зі здоров'ям можна буде уникнути. Але як показує гіркий досвід, алкоголь навпаки, створює усі умови в організмі людини, аби «небезпечна страва» затрималася в ньому подовше.

Єдиний же вихід для затятих шанувальників грибів – це їх купівля у торговельних мережах, де окрім товару, за вашою вимогою, можуть надати для ознайомлення ще й документи, які засвідчують якість продукту.