весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 18 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/18/postupovo_stabilizuyetsja_robota.htm
Поступово стабілізується робота підприємств торгівлі. Внаслідок господарських відносин виникає дебіторська та кредиторська заборгованість суб'єктів господарювання, від стану погашення якої суттєво залежить їх фінансовий стан.

Про поступове подолання кризових явищ та стабілізацію роботи підприємств області протягом січня–червня п.р. свідчить зменшення їх взаємозаборгованості. Так, загальна сума дебіторської заборгованості станом на 30 червня 2009р. зменшилась порівняно з початком поточного року на 4% і склала 4452,9 млн.грн., кредиторської – на 6,7% та становила 5734,9 млн.грн., - повідомляє головне управління статистики в Кіровоградській області.

Поступово стабілізується робота підприємств торгівлі; ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, загальна сума дебіторської заборгованості яких зменшилась упродовж першого півріччя п.р. на 34,8%, кредиторської – на 40,2%.

Найбільші обсяги заборгованості підприємств області утворилися з підприємствами та установами в межах України і лише 2,6% дебіторської та 9,1% кредиторської заборгованості – з країнами СНД та далекого зарубіжжя.

Левову частку у структурі дебіторської (99%) та кредиторської (85,9%) заборгованості склала поточна заборгованість, яка виникла в ході операційної діяльності підприємств області і має бути погашена найближчим часом. Частка довгострокової дебіторської та кредиторської заборгованості склала 1% та 14,1% загальної суми заборгованості.

У структурі поточної заборгованості 5,1% дебіторської та 8% кредиторської заборгованості прострочено. Порівняно з відповідною датою попереднього року частка простроченої кредиторської заборгованості зменшилась на 0,8 в.п., що свідчить про поступове поліпшення платіжної дисципліни.