весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 17 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/17/ponad_47_milioniv_zaborgovanist.htm
Понад 47 мільйонів заборгованість по зарплаті на Кіровоградщині! Міста Знам'янка, Світловодськ, Кіровоград, а також Маловисківський район очолили списки населених пунктів, де зафіксована найбільша заборгованість із заробітної плати. На сьогодні, загальна сума боргу по області становить понад 47 мільйонів гривень! Над вирішенням цього питання продовжує працювати обласна влада. Перший заступник голови облдержадміністрації Світлана Негода, провела зустріч з керівникам підприємств, які найбільше заборгували своїм працівникам, - повідомляє канал "Кіровоград".

Низка проведених раніше обласною владою зустрічей з керівниками територій, де зафіксована найбільша заборгованість із заробітної плати все ж таки дала свої результати, і в деяких районах вже спостерігається позитивні зрушення у цьому питанні.

Під час глибокого аналізу ситуації Світлану Дмитрівну найбільше вразили підприємства, які ледь не з усіх боків порушують чинне законодавство, платячи, приміром, своїм підлеглим зарплату, значно нижчу від встановленого мінімального рівня, або ж навмисно приховуючи інформацію про заборгованість своїм працівникам.

Дії з боку влади до таких порушників, а також тих, хто не може вирішити проблеми, хоча для цього є усі можливості будуть жорсткими, що вже підтвердилося під час першого діалогу Світлани Негоди з директором комунального підприємства, яке знаходиться в Маловисківському районі.

Сьогодні під особливою увагою обласної влади знаходяться підприємства Знам'янки, Світловодська та Кіровограда. Доречі, саме ситуація в обласному центрі найбільше обурила Світлану Негоду. Окрім різних політичних організацій та маленьких підприємств, які заборгували своїм працівникам, найбільше уваги було приділено державному підприємству «Теплоенергоцентраль», яке орендує харківська фірма «ВЕТ», і яка догосподарювалася до 20-мільйонної заборгованості за газ перед ДК «Газ України». Саме цей борг, який орендарі сплачувати не поспішають, може стати причиною того, що без опалення може залишитися вся область. Наведені факти і стали причиною рішення звернутися щодо перевірки діяльності орендарів до Генеральної Прокуратури України та Кабінету міністрів.