весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/15/pritulok_dlja_bezdomnih_tvarin_cogo.htm
Притулок для бездомних тварин цього року не збудують! Притулок для бездомних тварин у Кіровограді нинішнього року не будуватиметься у зв'язку з відсутністю коштів у міському бюджеті. Про це повідомив міський голова Кіровограда Володимир Пузаков на нараді, інформує прес-служба міськради.

«Ми не відмовляємося створювати притулок. Уже готується й проектно-кошторисна документація. Однак швидко зробити це не вдасться. Як не вдасться нинішнього року розпочати й будівництво притулку, адже на це не закладені кошти в міський бюджет. Треба враховувати, що цей рік – надзвичайно складний у фінансовому плані, грошей бракує на найнеобхідніше – утримання лікувальних, навчальних закладів, житлово-комунальне господарство. Витрачати в такий час гроші на створення притулку, годування та лікування собак, коли на людей їх не вистачає, – погодьтеся, це навіть дещо аморально», – сказав Пузаков.

На початку року КП «Універсал-2005», яке раніше займалося відловом та відстрілом бродячих тварин, спробувало хоч якось вплинути на ситуацію: його працівники почали собак рано-вранці відловлювати і усипляти. Однак на це відреагувала природоохоронна прокуратура, до якої звернулася громадська організація «БІМ», і комунальникам заборонили усипляти тварин, причому їм ще й загрожує відповідальність за це, відзначили також у прес-службі.

Як повідомили на нараді працівники міської санепідстанції, ситуація із бродячими собаками викликає у них серйозну тривогу. Якщо раніше щороку за антирабічною допомогою (тобто щепленням проти сказу після укусу твариною) до санепідстанції зверталося близько двохсот осіб, то лише з початку нинішнього таких випадків зафіксовано більше 600, тобто утричі більше.

Своє обурення висловили й працівники обласної дитячої лікарні. За їхніми словами, бродячі собаки, які облюбували територію медичного закладу, становлять небезпеку для оточуючих. Зараз біля хірургічного відділення мешкає близько десяти безпритульних псів, і лікарям, які залишаються чергувати вночі, доводиться обходити територію по двоє, з палицями. Собаки лякають і маленьких пацієнтів лікарні та їхніх батьків.

На думку Володимира Пузакова до законодавства про охорону тварин треба вносити зміни.

«Я розумію, що закон забороняє вбивати бродячих тварин, однак законотворці, мабуть, не замислювалися над тим, до чого це може призвести. На мою думку, до нього треба вносити зміни. Про те, чому не знищують бродячих собак, жителі мене запитують на кожному виїзному прийомі, але за нинішніх умов, коли закон поставив комунальне підприємство у жорсткі рамки, цю проблему розв'язати дуже складно», – зазначив міський голова.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кіровоградська міська рада виділила земельну ділянку громадській організації із захисту тварин «Бім» під створення притулку для бездомних тварин на вулиці Генерала Родимцева.