весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/13/naprikinci_lita_osterigaitesja_zahvoriti.htm
Наприкінці літа остерігайтеся захворіти на лептоспіроз! Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему, нирки та печінку. Особливо загрозливою на враження ця недуга стає наприкінці літа, - повідомляє канал "Кіровоград". Тож, що потрібно знати кожному про цю хворобу?

В Україні з початку 90-х років XX століття лептоспіроз є найпоширенішим інфекційним захвОрюванням із високим відсотком важких клінічних форм і смертності. Аналіз причин летальності показав, що у значному відсотку випадків мало місце пізнє звернення за медичною допомогою, несвоєчасна госпіталізація хворих в інфекційне відділення.

Частіше лептоспірозом хворіють сільські жителі. У всіх випадках гострий початок хвороби супроводжується температурою тіла 40°С, загальною слабкістю, головним болем, у м'язах, особливо інтенсивний біль у литках, який посилюється при ході. Хворі скаржаться на болі в животі, знижується виділення сечі. При лептоспірозі у всіх хворих вражаються печінка, нирки, серцево-судинна та нервова системи.

Охорона джерел водопостачання від забруднення, обеззараження води, заборона купання у відкритих водоймах, уникнення контакту з гризунами, - все це є основними способами профілактики лептоспірозу. І головне, під час купання потрібно уникати травм шкіри рук та ніг.