весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/13/na_shahti_ingulska_planuyut_zbuduvati.htm
На шахті "Інгульська планують збудувати установку по переробці старих відвалів. Східний гірничо-збагачувальний комбінат продовжує вкладати кошти у захист довкілля, зокрема у технологію переробки старих відвалів. Уже найближчим часом почнеться будівництво такої установки на шахті «Інгульська», - повідомляє сайт &01КОДТРК.&01

Питання прибирання відвалів та реабілітації підвідвального поля, стояло перед Східним гірничо-збагачувальним комбінатом давно. Першим таким прикладом став пересувний рудо-сортувальний комплекс на Смолінській шахті, який після реконструкції почав працювати на повну потужність і уже переробив понад мільйон тонн відвалів, із яких додатково вилучено значну кількість рудного концентрату.

На шахті «Інгульська» також планується збудувати подібну установку. Таким чином за кілька років відвали, масою до семи мільйонів тонн, зникнуть із території шахти.

Ціль переробки двозначна. По-перше, це очищення території від відвалів та її рекультивація. По-друге, це отримання додаткового концентрату з вмістом залишків руди, яка вилучається для подальшої переробки. До того ж, таке виробництво є безвідходним. І головне. Очищена, внаслідок переробки порода (а це щебінь та відсів), може використовуватись у будівництві.

Будівництво на шахті «Інгульська» буде проходити у два етапи. Першим, за півроку, буде збудовано пересувний радіометричний комплекс. А от на пересувний рудо-сортувальний комплекс «Інгул» шахті знадобиться два-три роки.