весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 13 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/13/milion_v_damskii_sumochci_znaishla.htm
Мільйон в дамській сумочці знайшла податкова Кіровоградщини. Податковою міліцією Кіровоградської області викрито факт умисного ухилення від сплати податків на загальну суму 1 мільйон 756 тисяч гривень, - повідомляє управління податкової міліції ДПА у Кіровоградській області.

Громадянин Б., мешканець міста Світловодська Кіровоградської області, від'їжджаючи у приватних справах за кордон та знаючи, що на Батьківщину він повернеться не раніш одного року, залишив всі свої документи приватного підприємця добрій знайомій, аби вона опікувалась бухгалтерськими і податковими обліками, передачею податкової звітності до податкової інспекції. Добра знайома виявилась не зовсім «доброю». Використавши документи та печатку приватного підприємця, без відома останнього, винахідлива дама передала власноручно заповнені документи директору іншого приватного підприємства «Н», який з метою умисного ухилення від сплати податку на додану вартість та отримання неконтрольованого державою прибутку, безпідставно відобразив їх в бухгалтерському обліку та в податковій звітності поданої до податкової інспекції.

Згідно висновку судово-економічної експертизи Кіровоградської філії Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, директор ПП «Н» необґрунтовано відніс до складу податкового кредиту в податкових деклараціях з ПДВ суми податку на додану вартість по податкових накладних, отриманих нібито від ПП Б., чим умисно ухилився від сплати в бюджет податків на загальну суму 403тисячі 963 гривні.

Крім того, аферистка оперувала документами з відбитками печаток Товариств з обмеженою відповідальністю з міст Черкаси та Києва. Допитані, в якості свідків по справі, директори зазначених підприємств показали, що будь-яких фінансових чи господарських стосунків з приватною підприємницею громадянкою Д. не мали. А висновок судово-технічної експертизи підтвердив припущення, що відбитки печаток на податкових накладних, наданих на дослідження, підроблені.

Крім того, в процесі досудового слідства по даній кримінальній справі встановлено, що світловодська аферистка своїми протиправними діями умисно ухилилась від сплати податків на загальну суму 1 мільйон 756 тисячі 311 гривень., що призвело до ненаходження до бюджету держави грошових коштів в особливо великих розмірах.