весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 10 серпня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/8/10/riba_gniye_z_golovi_abo_strazhdannja.htm
Риба гниє з голови, або «страждання» обласного бюджету. Кіровоградщина недоотримує кошти через «шкутильгання» міст обласного підпорядкування. Швидко «реанімувати» Кіровоград, Олександрію, Знам'янку та Світловодськ можуть лише вправні менеджери, встановивши правильний «діагноз» і надавши невідкладну допомогу – переконані в облдержадміністрації, - повідомляє сайт КОДТРК.

Кіровоградщина вкотре дивує парадоксальною ситуацією. Райони – бюджети перевиконують і дотують міста обласного підпорядкування. Хоча питома вага надходжень останніх, у зведеному бюджеті Кіровоградщини, становить - майже 78 процентів. Найгірший стан у обласного центру та Світловодська.

За свідченнями податківців, не сподіваються на краще і у серпні. Більшість, з хронічних недоплатників, не дотягне і до 50 – ти відсоткових показників. «Симптоми» у всіх схожі: «хвора» промисловість, незалучення інвесторів, шкутильгаючий малий і середній бізнес та роздані у довгострокову оренду землі, мізерна плата за користування якими - не приносить жодного полегшення. Все це тягне за собою «ускладнення» у вигляді не розрахунків за газ, воду та інші комунальні блага. З якого ж боку підступитись і розпочати «лікування» не знають не тільки на місцях – знайти кінці не можуть, навіть обласні чиновники.

У Кіровограді ж, «діагностуванням» проблеми займався особисто міський голова Володимир Пузаков. Говорить причину знайшов – несумлінних платників податків – покривають самі податківці, тож гроші йдуть поза каси. У Світлани Негоди на руках результати трохи інших «аналізів». Її діагноз – «хронічні лінощі та запалення хитрощів» у всієї владної верхівки Кіровограда. Теж саме стосується і інших трьох «пацієнтів». Першу допомогу від обласної влади – усі отримали вже сьогодні. На остаточне одужання кіровоградським, олександрійським, світловодським та знам»янським чиновникам виписали двотижневий «лікарняний». «Реабілітацію» вони проходитимуть вже інтенсивно працюючи над забезпеченням стовідсоткових надходжень до бюджету.