весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/9/oleksandrija_ta_kirovograd_naroshuyut.htm
Олександрія та Кіровоград нарощують борги по заробітній платі! Під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Світлани Негоди та начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Галини Пастух в облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань забезпечення своєчасності виплати та погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

У числі запрошених на засідання комісії - представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та керівники підприємств-боржників із міст Кіровограда, Олександрії та Світловодська, а також Новоукраїнського, Новгородківського, Долинського та Кіровоградського районів, на рахунку яких акумулювалася чимала сума заборгованості із виплати заробітної плати.

Незмінними лідерами із нарощування заборгованості у липні місяці залишаються підприємства Олександрії та Кіровограда. Загальна сума боргу на олександрійських промислових підприємствах станом на 3 липня 2009 року складає більше 23 мільйонів гривень. Значне нарощування боргу протягом червня поточного року допустило ОФ ЗАТ «Енерговугілля» та ВАТ «Віра-Сервіс». У числі підприємств-боржників м. Олександрії ДП «Трест «Олександріярозрізобуд» (371,0 тис. грн.), ТОВ «Олександрійська енергетична компанія» (449,0 тис. грн.). На сьогоднішній день зі своїми працівниками повністю розрахувалося лише КП «Олександрія-водоканал».

Протягом останнього місяця майже на 700 тис. грн. зменшилася загальна сума боргу із виплати заробітної плати на підприємствах обласного центру, але все ще вона залишається значною – 8534,3 тис. грн. (станом на 3.07.2009 р.).

Проблемними для міста у площині невиплаченої зарплати залишаються ДП «Кіровоградський ремонтний завод» (723,8 тис. грн.) та ДП «Теплоенергоцентраль» ТОВ ВЕТ (909,9 тис. грн.). Що стосується останнього підприємства, то його керівник зазначив, що керівництвом міста та підприємства сьогодні підписано відповідний протокол щодо отримання кредиту в «Ощадбанку», аби, передусім, погасити борги перед НАК «Нафтогаз України» та своїми працівниками.

Також члени комісії приділили чималу увагу аналізу ситуації на підприємствах м. Світловодська (заборгованість 1444,6 тис. грн.), Новоукраїнського (заборгованість – 45,6 тис. грн.), Новгородківського (заборгованість 110,4 тис. грн.), Долинського (заборгованість 31,4 тис. грн.) та Кіровоградського (заборгованість 168,0 тис. грн.) районів.
За результатами засідання комісії Світлана Негода доручила начальнику головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації Галині Пастух суворо контролювати виконання графіків погашення заборгованості, наданих підприємствами-боржниками, підготувати листи до прокуратури для впливу на прискорення виплати заборгованих коштів працівникам на окремих підприємствах області. Стосовно ДП «Кіровоградський ремонтний завод», Світлана Негода доручила підготувати детальну аналітичну довідку про ситуацію на підприємстві з подальшим наданням її до Кабміну.