весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/9/maizhe_190_nepovnolitnih_ditei_stali.htm
Майже 190 неповнолітніх дітей стали учасниками злочинів. Днями в прокуратурі Кіровоградської області відбулася міжвідомча нарада за участю керівництва прокуратури Кіровоградської області, відповідних служб УМВС України в області, управління Державного Департаменту з питань виконання покарань, управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, служби у справах дітей облдержадміністрації, окремих прокурорів міст та районів області.

На нараді обговорено результати вивчення за період 2008 року та п'яти місяців поточного року причин і умов, що сприяють вчиненню злочинів стосовно неповнолітніх.

У 2008 році потерпілими від злочинів став 301 неповнолітній, у поточному році таких потерпілих дітей уже 184. Найпоширеніші з них - крадіжки, грабежі, легкі тілесні ушкодження, злочинні прояви статевої недоторканності – повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

На нараді зазначено, що органами внутрішніх справ не завжди своєчасно виявляються асоціальні сім'ї з метою запобігання насильству в сім'ї, як того вимагає Закон України «Про попередження насильства у сім'ї».

Управління освіти районних державних адміністрацій (міськвиконкомів), адміністрації загальноосвітніх закладів не вповні забезпечують вимоги ст. 56 Закону України «Про освіту» щодо захисту учнів від будь-яких форм насильства, а деякі вчителі, замість власного прикладу, застосовують антипедагогічні методи виховання. Відмічається недостатня роль практичних психологів та соціальних педагогів у роботі з дітьми, які постраждали від злочинів.

Неналежному формуванню світогляду неповнолітніх сприяють порушення Закону України «Про захист суспільної моралі», розповсюдження неповнолітнім видань сексуального та еротичного характеру, відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

Потребує значного покращення взаємодія між підрозділами кримінальної міліції у справах дітей МРВ УМВС України в області та територіальними підрозділами кримінально-виконавчих інспекцій управління державного Департаменту України з питань виконання покарань щодо неповнолітніх, до яких застосовано умовне покарання та повнолітніх осіб (з таким же покаранням), які скоїли злочини відносно неповнолітніх. Окрім того, потребує підвищення рівня та ефективність профілактичної роботи з такими ж особами, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі.

Звернуто увагу запрошених на нараду прокурорів (у взаємодії з іншими органами і службами) систематично здійснювати перевірки у сфері захисту прав дітей.

Нарадою узгоджено спільні дії з цих питань на наступне півріччя.