весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 7 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/7/v_uljanovskomu_raioni_vidrodzhuyut.htm
В Ульяновському районі відроджують вівчарство. У селі Синьки Ульяновського району відбувається відродження вівчарства – напрямку тваринництва, який до 1995 року розвивався майже у кожному господарстві цього регіону - повідомляє Канал Кіровоград .

Розвиток вівчарства в Ульяновському районі був пов'язаний і зі сприятливими кліматичними умовами, і з наявністю великої кількості пасовищ. Чому у 1995 році керівництво району поставило хрест на розвитку цього напрямку тваринництва, можна лише здогадуватися. І от три року тому у селі Синьки колишній військовий Леонід Лук'янов і подружжя Будзерків – Іван та Олена – вирішили займатися розведенням овець – Романівської м'ясної породи.

Ідею відродження вівчарства підтримав і голова сільради Віктор Нижник, який одразу зрозумів перспективність цієї роботи для всієї громади Синьок.

Якщо у 2007 ФГ розпочинало справу з 27 голів Романівської м'яснї породи, то на сьогодні поголів*я складає 280 овець.

Цікаво, що для подружжя Будзерків це по-справжньому сімейний бізнес, адже з ранку до вечора біля отари пораються усі покоління родини.

Допомагає господарству і районна влада, у планах якої – відродження вівчарства і у тих селах, де цей напрямок тваринництва розвивався у 90-х.