весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 6 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/6/_na_kirovogradshini_rozkrito_blizko.htm
На Кіровоградщині розкрито близько 70 злочинів розкрадання бюджетних коштів. 3 липня цього року в УМВС в Кіровоградській області відбулася прес-конференція за результатами роботи ОВС регіону щодо протидії злочинам, пов'язаним із розкраданням бюджетних коштів, яку провів Олександр Колтирін, начальник УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області.

Перший заступник начальника Управління розповів представникам засобів масової інформації про те, що з початку року працівниками органів та підрозділів внутрішніх справ області викрито 69 подібних злочинів, з яких 22 віднесені до категорії тяжких та особливо тяжких. У сфері службової діяльності порушені кримінальні справи за ознаками 40 злочинів і 24 фактами розкрадань.

Як приклад, порушено кримінальну справу відносно службових осіб Кіровоградської філії одного із комерційних банків за фактом створення ними на базі банківської установи "конвертаційного центру" (14 фіктивних підприємств) з метою проведення безтоварних операцій з подальшим переведенням незаконно перерахованих коштів у готівку, а також легалізації грошових коштів, у тому числі державних. При цьому, даний центр використовував корумповані зв'язки в контролюючих органах, уникаючи фінансових перевірок фіктивних підприємств. Розмір "оборотів" безготівкових операцій проведених по рахункам фіктивних фірм склав понад 2,5 млрд. грн. В зазначену суму входили також штучно завищені обсяги обігу коштів на рахунках фіктивних підприємств, за рахунок яких в подальшому незаконно було отримано відшкодування податку на додану вартість. Досудове слідство триває.

У минулому році в результаті проведених заходів було виявлено 3 організовані злочинні групи економічної спрямованості, які вчиняли злочини в агропромисловому комплексі, бюджетній та кредитно-фінансовій сферах. У результаті їх злочинних дій була незаконно отримана бюджетна компенсація через механізм здешевлення відсоткової ставки банківських кредитів у сумі 3,15 млн. грн. та здійснено розкрадання майна і грошових коштів різних підприємств України, у тому числі державних, в особливо великих розмірах на загальну суму 1,49 млн. грн.

Загалом у 2008 році органами та підрозділами внутрішніх справ області було виявлено 513 злочинів економічної спрямованості, із них - 71 у бюджетній сфері, та 6 фактів легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, 3 з яких вчинені організованими злочинними групами. Загальна сума "відмитих" коштів перевищує 4,3 млн. грн.

Однією з найбільш корумпованих на сьогоднішній день залишається сфера земельних відносин та перерозподілу права власності на державне майно. У поточному році за матеріалами УБОЗ УМВС України в області порушено 3 кримінальні справи за ознаками 9 злочинів, пов'язаних із земельним питанням. Робота у даному напрямку продовжується.