весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 31 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/31/kompaniyivski_hliborobi_pershimi.htm
Компаніївські хлібороби першими в області завершили жнива! Заступник голови облдержадміністрації Віктор Демченко взяв участь у прес-турі по жнивних полях області. Журналістський десант побував спочатку у господарствах Компаніївського, а потім Бобринецького району.

Компаніївські хлібороби першими в області завершили жнива. Тік і склади СВК "Нива" – одного з кращих господарств району – заповнені зерном, хоча урожай через квітневі морози, а потім страшну посуху значно нижчий від минулорічного. Хлібороби чекають на сприятливий зерновий ринок, тому що вкрай необхідно швидко і чесно розрахуватися з пайовиками: тут дотримуються 3 % ставки відшкодування, допомагають утримувати соціальні об'єкти у селі (2 школи, дитсадок, літнє оздоровлення дітей).

Подібна ситуація і у ПП "Славутич" Бобринецького району. Селяни практично завершили збирання ранніх зернових. Вийти на фініш завадив дощ, якого там чекали навесні. Але тут констатують, що липневі дощі добре допоможуть соняшнику і кукурудзі, урожай яких має дещо виправити загальну картину, адже 28,8 ц/Га зернових – це далеко не кращий показник для хлібних нив "Славутича". Тим не менше господарство зуміло залучити для оперативного збирання хліба комбайни з АРК Крим і вже почало розрахунки з людьми. Фахівці у "Славутичі" теж підтримують своїх компаніївських сусідів – необхідна всебічна державна підтримка аграрного сектора, особливо, коли йдеться про хліб. Господарствам, які чесно і добросовісно розраховуються за паї, дбають про увесь агротехнічний комплекс, утримують соціальну сферу на території села, конче необхідно вигідне партнерство з державою: розумні банківські кредити, вчасні кроки Аграрного фонду, спотові операції. Про це йшлося і під час відвідин іще одного, доволі міцного, по-сучасному обладнаного сільгоспвиробництва – фермерського господарства Володимира Івашини.

Детальніше про прес-тур читайте тут.