весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/30/timoshenko_zabrala_u_kirovogradgazu.htm
Тимошенко забрала у "Кіровоградгазу" газорозподільчі мережі. Державні газорозподільні мережі 43 регіональних газопостачальних компаній (обл-і міськгази) передаються на баланс дочірньої компанії Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

Відповідна постанова Кабінету міністрів №775 від 10 червня оприлюднена у четвер в урядовій газеті "Урядовий кур'єр".

Відповідно до неї, газорозподільних мереж позбавляються ВАТ "Вінниця-", "Волинь-", "Гадяч-", "Дніпропетровськ-", "Дніпро-", "Донецькміськ-", "Донецькобл-", "Житомир-", "Закарпат-", "Запоріж-", "Івано-Франківськ-", "Київобл-", "Кіровоград-", "Коростишев-", "Кременчук-", "Криворіж-", "Крим-", "Львів-", "Луганськ-", "Лубни-", "Макіївка-", "Маріуполь-", "Мелітополь-", "Миколаїв-", "Одеса-", "Полтава-", "Рівне-", "Севастополь-", "Сумиг-", "Тернопіль-", "Тернопільміськ-", "Тисмениця-", "Умань-"," Харків-"," Харківміськ-"," Херсон-", "Хмельницьк-", "Чернівці-", "Черкаси-", "Чернігів-", "Шепетівка-", "Козова-" і "Києво-Святошинскгаз".

Крім того, дочірньому підприємству "Нафтогазу" будуть передані також газорозподільні мережі і споруди, а також технічна документація, що знаходяться на балансі інших "дочок" НАКу: "Газ України", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз".

Як повідомлялося, уряд неодноразово заявляв про плани передачі газорозподільних мереж, які залишаються згідно з українським законодавством у державній власності, на баланс "Нафтогазу" для поліпшення його фінансового стану та підвищення контролю за газопостачанням.

Як відомо, щонайменше 19 з 43 регіональних газопостачальних компаній належать бізнесменові Дмитру Фірташу.