весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/30/novomirgorod_zabrudnyuye_richku_velika.htm
Новомиргород забруднює річку Велика Вись! Вчора, 29 липня, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Світлани Негоди відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, - повідомляє kr-admin.gov.ua.

На розгляд обласної комісії було винесено ряд питань, що стосувалися будівництва каналізаційних очисних споруд у місті Новомиргороді та попередження нещасних випадків на воді.

Ситуацію щодо будівництва очисних споруд коментував заступник голови Новомиргородської райдержадміністрації В.М. Побережець.
За його словами, очисні споруди біологічної очистки стічних вод каналізації шахти "Новомиргородська" були введені в експлуатацію ще у 1979 році і пропрацювали до закриття шахти у 1995 році. Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища замовлено та виготовлено проект на їх реконструкцію, а у 2003 році отримано екологічний висновок по даному об'єкту. У період з 2006 по 2008 роки на фінансування будівельних робіт використано 1733,9 тис. грн. (з державного бюджету - 1393,9 тис. грн., з обласного - 340,0 тис. грн.). У результаті проведення переоцінки вартості будівельних робіт визначено, що для завершення реконструкції очисних споруд додатково необхідно більше 900 тис. грн.

Головний державний санітарний лікар області Федір Чорний висловив занепокоєння тим, що стічні води міста Новомиргорода без очистки потрапляють у річку Велика Вись, що може спричинити загрозу виникнення інфекційних захворювань.

Світлана Негода доручила керівникам відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації надати у короткі терміни пояснення, з яких причин за наявності фінансування досі не завершено будівництво каналізаційних очисних споруд.

Заступник начальника головного управління МНС України в області Гаркуша О.М. повідомив, що з початку року на водних об'єктах Кіровоградської області загинуло 58 осіб, з них 7 дітей.

Він наголосив, що управлінням МНС України в області спільно з іншими фахівцями безпеки користування водними об'єктами області у квітні та у липні 2009 року проведено перевірки готовності місць масового відпочинку людей на воді до цьогорічного купального сезону. У ході перевірки встановлено, що на території області зареєстровано 13 місць масового відпочинку на воді, з яких тільки 6 обладнано сезонними рятувальними постами. Насправді таких місць масового віпочинку є на багато більше, однак експлуатуються вони iз порушенням вимог нормативно-правових aктів. Найбільш поширеними є такі: не проведено обстеження та очищення акваторій дна водойм, відсутня наочна агітація щодо попередження нещасних випадків на воді, відсутні розгорнуті рятувальні пости, не встановлені межі запливу на акваторії пляжу буями та ін.

Комісія вирішила доручити керівникам територій забезпечити стовідсоткове виконання розпорядження голови облдержадміністрації «Про попередження нещасних випадків на воді» та виконання всіх без винятку умов договору орендарями водойм, зобов'язавши їх проводити лабораторні обстеження на наявність у водоймі лептоспірозу. Створити всі необхідні умови задля забезпечення водних об'єктів області рятувальними службами, оскільки у більшості випадків загибель людей від утоплення трапляється за їх відсутності.