весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/30/ministr_agrarnoyi_politiki_ne_vidpoviv.htm
Міністр аграрної політики не відповів на питання, що цікавлять аграріїв! Вчора, 29 липня, міністр аграрної політики України Юрій Мельник провів Всеукраїнську селекторну нараду. Питання, які обговорювалися, стосувалися збирання врожаю зернових культур та формування ринку зерна. Та все ж, відповіді на найбільш проблемні питання, присутні так і не почули. Таку думку висловив заступник голови облдержадміністрації Віктор Демченко. Тож, після завершення Всеукраїнської наради, провели міжобласну - з керівниками територій області, - повідомляє канал "Кіровоград".

У нинішньому році на долю аграріїв знову випали як фінансові випробування, так і складні погодні умови. Та, не зважаючи на примхи погоди, темпи збору зернових цьогоріч кращі, ніж у минулому – розпочав нараду міністр аграрної політики Юрій Мельник. Аграріями уже намолочено 24 з половиною мільйона тонн зерна. Це 70% від запланованого. Серед областей-лідерів, які зібрали понад мільйон тонн ранніх зернових, прозвучала і Кіровоградщина. Хоч темпи збирання урожаю в державі і перевищують минулорічні, та у цьому році набагато нижча врожайність - наголосив міністр аграрної політики. Майже 60 % зібраного – це фуражне зерно. Тож треба думати, як його використовувати та куди подіти. Підсумовуючи нараду, міністр доручив прискорити темпи закупівель зерна та більше приділити уваги саме формуванню продовольчих резервів. А у продовження наради заступник голови ОДА - Віктор Демченко обговорював з керівниками районів області проблемні питання вже аграрного комплексу Кіровоградщини.

Віктор Демченко зазначив, що й в області врожайність цьогоріч значно менша. У минулому році мали більше тридцяти двох центнерів з гектара, у нинішньому – 28. В основному це стосується ярого ячменю. Взагалі ж, в області уже зібрано понад півтора мільйона тонн ранніх зернових. Віктор Демченко наголосив, що тепер потрібно слідкувати, аби рух зерна не відбувався поза межами організованого обігу.

Сьогодні в області формування продовольчих резервів зерна виконано трохи більше, ніж на 30 %. Хоч справно наповнюють засіки області не усі райони. Обговорили і питання забезпечення аграріїв паливом.

Не зовсім зрозумілі й ціни на продовольчі продукти в деяких районах області – зазначив Віктор Демченко.

Попереду ж, в аграріїв не менш напружений період – проведення комплексу осінньо-польових робіт.