весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 30 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/30/gromadi_vchatsja_samostiino_zdobuvati.htm
Громади вчаться самостійно здобувати кошти на школи та дитсадки. 8 районів Кіровоградської області були відібрані для участі в проекті СВА: Бобринецький, Гайворонський, Маловисківський, Новоукраїнський, Новомиргородський, Олександрівський, Петрівський, Світловодський. Про це на сьогоднішньому засіданні обласної координаційної ради реалізації проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», повідомила Тетяна Головченко, координатор даного проекту на Кіровоградщині.

Сьогоднішня координаційна рада відбулась під керівництвом Віктора Серпокрилова, заступника голови Кіровоградської ОДА, за участі Джейсінгх Саха, міжнародного менеджера Проекту СВА, керівника проекту з Делегації Європейської комісії/Програми розвитку ООН в Україні та голів районних державних адміністрацій.

Під час зустрічі, пані Головченко розповіла, що вперше про цю проектну діяльність в регіоні дізналися у березні 2008 року. Тоді треба було визначити 40 територій, мешканці яких були готові до реалізацій ідей проектів. Було подано 105 заявок, з яких і обирали населені пункти. Ідеї проектів місцевих громад були схожими, так як проблеми нині одні і ті ж: школи, дитячі садки, ФАПИ, водопостачання.

А далі почалися тренінги та семінари, під час яких представникам громади розповідали, як правильно оформляти проекту документацію, щоб отримати кошти на реалізацію того чи іншого проекту.

Тетяна Головченко також зауважила, що існують і певні проблеми під час впровадження проектів:

- низька активність населення;
- низька обізнаність населення про міжнародні проекти та програми;
- відсутність у громад досвіду підготовки проектних документів та ін.

А ще пані Головченко зауважила, що всі бажаючі познайомитися з проектною діяльністю можуть звертатися за допомогою до обласного ресурсного центру громад, що розташований у Кіровограді за адресою: вул. Преображенська, 2 (6 поверх).