весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 3 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/3/koncertnii_marafon_pidkamenja2009.htm
Концертний марафон «Підкаменя-2009» закриє "Mad Heads XL"! 18-годинний концертний марафон, з перервами на сон, богослужіння та майстер-класи народних умільців, запропонують гостям третього етнофестивалю «Підкамінь», який відбудеться 24-26 липня в однойменному селищі під Бродами, 15-ть популярних музичних гуртів із України та сусідньої Білорусі.

Цьогоріч, на відміну від попереднього фесту, розширено географію виконавців: на фестивалі звучатимуть фолькові голоси з різних регіонів держави – Харкова, Вінниці, Рівного, Івано-Франківська, Коломиї. Третій день «Підкаменя» стане міксовим: на сцену вийдуть колективи, які працюють у стилі фольк-року і української попси. Такий музичний коктейль – це реакція організаторів на вікові смаки публіки. Крім 20-30-річних поціновувачів екстремального відпочинку на природі, на яких у зародку зорієнтований «Підкамінь», на фест уже традиційно приїждають і ті, кому за 30.

Виступ кожного музичного колективу триватиме понад годину, розповів арт-директор фесту Павло Войціховський. Майже всі гурти приїдуть на «Підкамінь-2009» з прем'єрними роботами. «Тінь сонця» привезе на фестиваль новий альбом під робочою назвою «Місяць мій». До нього увійшли пісні «Дорога в ліс», «Засвічу свічу» (купальська), «Косарі». «ТІК» та «Кому вниз» також вийдуть на велику сцену з іще нечутими композиціями. «Mad Heads XL» запропонує фанам пісні, які заплановано включити до нового проекту УКРАЇНSKA. Наразі він перебуває у концертному варіанті і, після «обкатки» на фестивалі», оформиться в новий альбом.

У цьому проекті добре відомі українські народні пісні постають в оновленому, часом несподіваному вигляді, а маловідомі отримують шанс не бути забутими, так пояснюють концепцію УКРАЇНSKA музиканти з «Mad Heads XL». Українською мовою на фестивалі заспіває навіть білоруська «Unia», яка з нагоди свята у Підкамені підготує українські пісні.

- До фестивалю залишається три тижні. Але дотепер до участі в «Підкамені» зголошуються виконавці, які би хотіли продемонструвати 10-тисячній аудиторії свою творчість, - говорить Павло Войціховський. – Особливу наполегливість демонструють колективи-початківці. Ми планували спеціально для цієї категорії виконавців відкрити третю сцену. Але обмежений кризою бюджет не дозволив розширити рамки фесту. Наступного року організатори сподіваються реалізувати і цей задум.

Із заявлених у програмі учасників на фестиваль не приїде лише група «АтмАсфера», яка перебуває на гастролях у Скандинавії. Замість неї заключним акордом фестивалю стане виступ «Mad Heads XL».

Прес-центр етнофестивалю «Підкамінь-2009»
(032) 235 77 90, 8-050-513-59-93