весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 28 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/28/tri_osobi_zaginuli_v_aviakatastrofah.htm
Три особи загинули в авіакатастрофах з початку року на Кіровоградщині! З початку року на Кіровоградщині було зафіксовано чотири авіакатастрофи на повітряних суднах під керівництвом пілотів, які не мають відповідних свідоцтв та допусків, в результаті яких загинули три і тяжко травмовані дві особи, - повідомляє відділ зв'язків з громадськстю УМВС в Кіровоградській області.

Регіональним інспектором Державіаадміністрації складено два адміністративних протоколи за ч. 5 ст.111 (порушення правил безпеки польотів) Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно осіб, які виконували авіаційно-хімічні роботи, всупереч вимог чинного законодавства.

Згідно п.9 ст.45 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виконання авіаційно-хімічних робіт належить до видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню. Отже, виконувати такі роботи можна лише за умови отримання ліцензії, тобто документу державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку. Копія саме такої ліцензії є обов'язковим додатком до договору, укладеного між замовником та пілотом-виконавцем. Але трапляється і так, що сторони не укладають такі договори, а роботодавець навіть не цікавиться наявністю ліцензії.

Згідно статті 28 цього ж Кодексу, на зареєстрованому літальному апараті повинні бути нанесені державний і реєстраційний розпізнавальні знаки. Польоти повітряного судна, яке їх не має, забороняються.

А у статті 68 цього нормативно-правового документу зазначено, що авіаційні роботи можуть виконуватися будь-яким експлуатантом авіаційної техніки на підставі відповідного сертифіката, а також договору, укладеного з замовником, або разової заявки юридичної чи фізичної особи, погодженої з органом державного регулювання діяльності авіації України.

За здійснення несанкціонованих польотів в українському законодавстві передбачено як адміністративну (ст. 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення), так і кримінальну відповідальність. Статтею 281 Кримінального Кодексу України за порушення правил безпеки польотів повітряних суден особами, які не є працівниками повітряного транспорту, якщо це створило небезпеку для життя людей або настання інших тяжких наслідків передбачено покарання у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, а у випадку загибелі людей – позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років.