весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 27 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/27/pershii_v_ukrayini_turnir_z_ruchnogo.htm
Перший в Україні Турнір з ручного сінокосіння низинних боліт! Перший в Україні Турнір з ручного сінокосіння низинних боліт "Українська косовиця – 2009» відбудеться на Волині - 13 серпня 2009 року у Національному природному парку «Прип'ять-Стохід», що
знаходиться біля селища Любешів Волинської області.

Організатором Турніру виступає спільний Проект Програми розвитку ООН та Глобального Екологічного Фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні» у партнерстві з Державною службою заповідної справи Мінприроди України, національним природним парком «Прип'ять-Стохід» та місцевою владою Любешівського району.

Представникам ЗМІ, які бажають висвітлити перебіг Турніру, організатори можуть забезпечити переїзд Київ-Луцьк-Любешів-Київ та нічліг у Луцьку. Акредитуйтеся до 31 липня за тел. 8044 287 51 33 або тел. 8044 287 51 33 до 18:00 год. З1 липня 2009 р.

Основна мета Турніру - відновлення низинних боліт як ареалів мешкання рідкісних птахів, що занесені до Червоної книги України: чорного лелеки та прудкої очеретянки, яка, крім того, знаходиться під міжнародною охороною. Саме традиційний ручний спосіб косарництва не порушує природних умов існування флори та фауни та є екологічно-безпечним механізмом відновлення боліт, що заростають різнотрав`ям та стають непридатними для гніздування птахів.

Турнір з сінокосіння проводиться у двох форматах - командні змагання та індивідуальна першість серед кращих учасників команд. До участі в
«Українській косовиці – 2009» запрошуються усі бажаючі, незалежно від віку, статі та місця проживання. Команди косарів (у складі команди повинно бути двоє учасників) до 1 серпня можуть зареєструватися на сайті www.pzf.org.ua Участь у Турнірі безкоштовна.

Кращі команди та косарі, що займуть перші, другі та треті місця за
підсумками Турніру, буде нагороджено цінними призами від партнера Турніру – компанії «Husqvarna» – світового лідера з виробництва техніки для лісу, парків та саду.

Змагання з ручного сінокосіння - давня традиція для Польщі, Білорусії, Росії та інших країн. В таких турнірах зазвичай приймають участь представники десятків країн, проводяться чемпіонати Європи та світу. В Україні така подія проводитиметься вперше!!!