весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 20 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/20/na_rinku_zerna_v_ukrayini_sucilnii.htm
На ринку зерна в Україні суцільний хаос! У цьому переконаний Юрій Литвин, кіровоградець, народний депутат фракції «Блок Литвина» у Верховній Раді, який минулої суботи зустрівся із журналістами.

Питання представників ЗМІ і відповіді на них народного депутата умовно можна розділити на кілька блоків. Зокрема, мова йшла і про сільське господарство, адже у цій темі Юрій Литвин – спец.

На одній з попередніх прес-конференцій пан Литвин прогнозував, що найбільші труднощі будуть восени. Наразі він акцентує, що у виступах Кабміну з приводу ринку зерна є багато прорахунків.

«Зрозуміло, що соціальні питання треба вирішувати, але на сьогоднішній день правильніше було б виділити 2,5-3 мільярди, щоб «зняти» з ринку продукцію, зафіксувавши між трейдерами нормальну ціну з врахуванням витрат, які понесли сільгоспвиробники, і через місяць – півтора ми дали б можливість без проблем увійти до посівної кампанії», - переконаний Юрій Литвин. Він додає, що фракція, до якої він входить у парламенті, пропонувала таку схему, але не була почута чи підтримана.

«Сьогодні на ринку зерна хаос. Середня закупівельна ціна, яка лише пропонується: ячмінь – 700-720 гривень за тонну, продовольча пшениця – 800-840 гривень. Знову просліджується тенденція обкрадання українського селянина. На цьому знову-таки запрацюють так звані оператори», - говорить Юрій Литвин. За його словами, європейська ціна не міняється, і складає суму у межах 128-136 доларів. Пшениця ж має коштувати, як мінімум, 1000-1100 гривень. Сьогодні цієї ціни ніхто не дає, але заявляти намагаються всі. Наразі третина урожаю вже зібрана, але що буде далі, невідомо. Якщо ж врахувати, що собівартість тонни зерна складає 650-700 гривень, то у результаті українські селяни виходять на ситуацію «один на один», і сподіватися їм залишається лише на вал.

«Якби держава виступила основним гравцем у цьому питанні, зернотрейдери не знущалися б з тих, хто вирощує урожай» - вважає Юрій Литвин.