весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 16 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/16/pershii_svii_disk_gurt_oira_prezentuvatime.htm
Перший свій диск гурт «Ойра» презентуватиме на «Підкамені-2009»! Перший диск, який гурт «Ойра» з Харкова випустив за 10 років своєї діяльності, музичний колектив презентуватиме на фестивалі «Підкамінь-2009», - повідомляє прес-служба фесту.

Диск називається «Кроковеє колесо», вийшов у Дніпропетровській агенціії «Арт-вертеп» і має наклад – одну тисячу примірників.

- Назва прем'єрного диску є символом весни на Слобожанщині, - розповідає солістка «Ойри» Галина Бреславець. – У нього увійшли 19 композицій, які увібрали в себе фольклорно-музичні особливості всіх регіонів України. У збірнику «Кроковеє колесо» є коломийки, веснянки, щедрівки, купальські та інші пісні, які символізують віхи обрядового календаря українців. Більшість пісень та інструментальних мелодій створено на фольклорних матеріалах, що їх «Ойра» «відкопала» в етнічних експедиціях.

На «Підкамені-2009» харківський гурт вперше виступить з новим складом музик: скрипальку, яка зараз гастролює в Італії, замінить дівчина, котра грає на домбрі. Цей інструмент, вважають виконавці з «Ойри», органічно вписався у звуковий дует бас-гітари та сопілки, що залишилися незмінними в музичному тріо.

«Ойра», яка 10 років тому починалася з жіночого квартету, тепер за словами Галини Бреславець, досягла свого найбільш гармонійного складу і особливого авторського звучання, яке почують гості фестивалю «Підкамінь». А ті, кого зачарує осучаснений етнічний спів та інструментальні мелодії від «Ойри», зможуть забрати їх з собою у формі першого диска.