весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 15 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/15/arsenii_jacenyuk_ukrayina_mozhe_vberegti.htm
Арсеній Яценюк: «Україна може вберегти світ від продовольчої кризи». «Україна має розпочати і реалізувати глобальну ініціативу щодо продовольчої безпеки світу», – вважає лідер «ФРОНТУ ЗМІН» Арсеній Яценюк. Про це він сказав, перебуваючи в одному з сільськогосподарських підприємств Голованівського району Кіровоградській області.

Політик наголосив, що в Україні фактично не функціонує аграрний ринок. «У нас є дві проблеми: перша – великі врожаї, друга – малі врожаї. Це відбувається тому, що держава не виконує своїх обов'язків як ключовий агент на аграрному ринку – вона має підставляти своє плече і тоді, коли падає ціна, й тоді, коли ціна зростає».

Арсеній Яценюк переконаний, що для управління сільськогосподарським комплексом необхідно уявляти реальний продовольчий баланс країни. «Сьогодні його ніхто не знає, тому що, як такої, статистики скільки ми споживаємо і виробляємо не існує. А за наявності чіткого внутрішнього балансу зерна і внутрішнього ринку, ми повинні відкривати експорт», – сказав політик.

Політик також зауважив, що 2005 року уряд фактично відібрав у селян прибутки, коли заборонив експорт. «Необхідно гарантувати внутрішню продовольчу безпеку, а надлишок експортувати. Ми не маємо права виходити з наших ринків експорту. Я вважаю, що Україна повинна перехопити в Росії ініціативу в створенні продовольчого картелю, до якого також треба приєднати і саму Росію, і Казахстан та інші країни».

Крім того, лідер «ФРОНТУ ЗМІН» вважає, що для нашої країни конкурентною перевагою має стати крупнотоварне виробництво в сільському господарстві. «Крупнотоварне виробництво забезпечить потреби внутрішнього ринку і, що дуже важливо, конкуренцію української продукції на зовнішніх ринках», – сказав він. Політик переконаний, що таким чином аграрії зароблять більше грошей, буде розв'язано проблему безробіття серед сільського населення та утримання сільської інфраструктури.

Під час перебування в Кіровоградській області Арсеній Яценюк брав участь у зборі врожаю ячменю, керував комбайном, спілкувався з робітниками аграрного підприємства і пообідав на польовому стані . «Це дуже тяжка праця. Потрібно, щоб вона гідно оплачувалася. І саме крупнотоварне сільське виробництво, яке, з одного боку, дасть змогу збільшити оплату за паї, а з іншого – виростити реально конкурентну аграрну продукцію, - може забезпечити продовольчу безпеку», – сказав лідер «ФРОНТУ ЗМІН».

Переглянути фото з візиту Яценюка до Голованівського району Кіровоградській області можна тут