весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 14 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/14/ubozivci_znaishli_ta_viluchili_maizhe.htm
УБОЗівці знайшли та вилучили майже цілий склад зброї. Згідно чинного законодавства України, носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), а також бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років. Втім, для деяких громадян, як з'ясувалось, цей факт не є перешкодою для покращання свого матеріального статку - ВЗГ УМВС України в Кіровоградській області.

Днями співробітниками УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області було затримано жителя Новоархангельського району, 1954 року народження, за місцем проживання якого виявлено чималий арсенал зброї часів Великої Вітчизняної війни. В результаті проведення обшуку працівники міліції вилучили 575 набоїв калібру 7,62 мм та 5,6 мм до різних видів зброї, 2 револьвери системи «Наган», пістолет-кулемет системи «Судаєва», а також гвинтівку «Мосіна», металевий ствол, частину карабіну, магазин до пістолету, 3 багнети та 3 металошукачі.

Встановлено, що боєприпаси чоловік викопував із землі чи скуповував у своїх знайомих. Подібним чином до нього потрапляла і зброя та деталі до неї. Після так званої реставрації у домашніх умовах «майстер» реалізовував продукцію, знаходячи клієнтів не лише у районі, а й на території всієї області.

Очевидно про те, що ця зброя могла стати у чиїхось руках знаряддям злочину, чоловік не замислювався. Спокійно спостерігали за таким своєрідним захопленням і його родичі.

За даним фактом порушено кримінальну справу за ст. 236 Кримінального кодексу України, проводиться слідство.