весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 1 липня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/7/1/zirvano_pochatok_vstupnoyi_kampaniyi.htm
Зірвано початок вступної кампанії 2009 року. 29 червня по всій Україні ВНЗ відкрили двері для абітурієнтів - розпочалася вступна кампанія 2009 року до ВНЗ.

Як повідомляє Алла Волошина – координатор загальнонаціонального проекту «Вступ 2009 очима громадськості», 29 червня розпочався громадський моніторинг вступної кампанії, що впроваджується коаліцією громадських організацій в 11 областях України. Таким чином, сьогодні в більш ніж 30 ВНЗ України висадився потужний десант громадських спостерігачів, «озброєний» анкетами, опитувальниками, фотоапаратами та іншою «зброєю» для незалежного спостереження. Але на «полях битви за прозору освіту» - тобто, в приймальних комісіях ВНЗ - панувала тиша і порожнеча...

Як з'ясувалося, абітурієнти не змогли вчасно отримати сертифікати, бо вони не надійшли до Регіональних центрів оцінювання якості освіти. Але, як повідомляє сайт Українського центру оцінювання якості освіти ( http://www.testportal.gov.ua /), 25 - 26 червня 2009 р. сертифікати з результатами ЗНО відправлено до пунктів реєстрації м. Києва, Київської, Львівської, Черкаської, Рівненської, Волинської, Луганської, Донецької областей.

Що ж трапилось? Український центр оцінювання якості освіти не надає будь-яких пояснень з цього приводу, але деякі регіональні центри, наприклад, Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти, посилаючись на Український центр оцінювання якості освіти, повідомляє на своєму сайті ( www.test.dn.ua ), що учасники зовнішнього незалежного тестування з 30 червня до 15 липня 2009 року зможуть отримати сертифікати за місцем реєстрації для вступу в ВНЗ.

Такий хід подій є дуже дивним, бо ще в 2008 році було відомо, що вступна кампанія 2009 розпочнеться з 29 червня. Постає серйозне питання: «Як можна було спланувати цей захід з такими погрішностями?». Як наслідок – практично зірваний початок вступної кампанії 2009 року.

Як абітурієнти, так й приймальні комісії та громадські спостерігачі дуже сподіваються, що сертифікати надійдуть до вступників набагато раніше 15 липня. Проте, інформація про реальні терміни надходження сертифікатів, як і про обсяги цільового прийому та прийому за держзамовленням, яка також мала заздалегідь потрапити в ВНЗ, навіть для секретарів приймальних комісій вузів вкрита мороком невідомості.

В минулому році коаліція громадських організацій працювала в цих же навчальних закладах, та з таким безладдям спостерігачі зіткнулись вперше. Ми запрошуємо осіб, відповідальних за зрив вступної кампанії-2009 найближчим часом виступити з заявою та прояснити стан речей для громадськості, що стурбована цими подіями.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Творчого об'єднання «ТОРО» за тел.. 8(0522) 27-27-54, 8(0522) 27-23-17; електронною поштою monitoring@toro.org.ua.