весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону весь Кіровоград - головний інформаційний ресурс регіону

Розділ: новини стисло
Дата: 9 червня 2009 року
Документ знаходиться за адресою:
http://old.kirovograd.net/shortly/2009/6/9/budivnictvo_smittyepererobnogo_zavodu.htm
Будівництво сміттєпереробного заводу: найближчі інвестиційні перспективи! У середу, 10-го червня о 10.00 у Кіровоградському прес-клубі реформ розпочнеться прес-конференція, присвячена перебігу підготовки та будівництва сміттєпереробного заводу на території Кіровограда.

Нагадаємо, що реалізація проекту спорудження у Кіровоградській області кількох сміттєпереробних заводів за піролізними технологіями перебуває на етапі проходження наукових експертиз, після чого за справу візьмуться проектанти. Ідея будівництва в області кількох сміттєпереробних заводів належить представнику ЮНЕСКО, відомому кіровоградському підприємцю, директору ПП "Житлобуд" Віктору Шмідту. Він і виступить перед журналістами.

На його думку, криза переробки сміття в усьому світі вимагає нового підходу для вирішення цієї проблеми, зокрема світ переорієнтовується на спорудження сміттєпереробних заводів за екологічно безпечними піролізними технологіями. При цьому процес переробки передбачає безкисневе миттєве розкладання маси, яку завантажують у піролізну піч, за рахунок тиску і високої температури. Фактично маємо ефект перетворення речовини на молекулярні складові, що дозволяє утилізацію сміття перетворити на видобуток промислової продукції.

Зокрема цей завод, потужністю 200 тисяч тонн на рік, дозволить отримувати 87 тисяч тонн дизельного палива, 30 тисяч тонн шлаків, 30 тисяч тонн клінкеру, 8 тисяч 800 тонн металоконцентрату, теплову і електричну енергію, яку дуже просто використовувати хоча б і для опалення селища чи застосовувати в промислових обсягах для вирощення овочів у теплицях. Окрім усього, це прямі інвестиції на сотні мільйонів гривень, створення не менше 300 високооплачуваних робочих місць, значні відрахування до місцевих бюджетів, реалізація програм розвитку соціальної інфраструктури і, нарешті, налагодження цивілізованої системи збирання і транспортування сміття в місті.